Bitcoin’deki bu boğa işareti, Ocak’tan beri ilk kez görülüyor!

Popüler göstergelerden biri, Ocak ayından bu yana ilk defa sıfırın üzerinde seyrediyor ve bu Bitcoin için boğaya dönüşün işareti olabilir.

CoinDesk’te yer alan habere göre Bitcoin‘deki uzun vadeli bir boğa dönüşünü işaret eden göstergelerin listesi her geçen hafta artmayı sürdürüyor.

Son olarak MACD histogramı, Ocak ayından bu yana ilk defa 0’ın üzerinde hareket ediyor.

Sıfır hattının üstünde ve altında salınan MACD histogramı, trendin tersine dönüşü ve momentumu belirlemek için kullanılan en popüler teknik göstergelerden biri.

Histogram, sıfır çizgisinin üzerinde hareket etmeye başladığında ayıdan boğaya trend değişimi doğrulanmış olur. Öte yandan histogram sıfırın altına gerilediğinde ise ayı görünümü onaylanır.

Grafikler sponsoru: TradingView

Yukarıdaki bir haftalık grafikte görüldüğü gibi histogram Ocak ayından bu yana ilk defa sıfır çizgisinin üzerine çıkmış durumda.

CoinDesk analisti Omkar Godbole, MACD’deki boğa dönüşüne bir boğa modeli olan düşen bir kanal kopuşunun eşlik ettiğini söylüyor.

Godbole, bu bilgilerden hareketle, BTC‘nin önümüzdeki birkaç hafta içinde Temmuz ayının en yüksek seviyesi olan 8,500 dolara doğru yükselebileceğine dikkat çekiyor.

Analist, değerlendirmelerinin devamında “Uzun soluklu fotoğraf pembe görünmekle birlikte kripto para yarın ya da iki gün sonra psikolojik destek seviyesi olan 7,000 dolara düşebilir. Önümüzdeki 24 saat boyunca yatırımcılar 4 saatlik grafikte görülen bayrak modeline dikkat etmeli. Bir boğa kopuşu 7,500 dolara doğru bir ralli sunabilirken aşağı yönlü bir kırılma fiyatı 7,000 dolara çekebilir.” diyor.

Bitfinex’ten elde edilen verilere göre lider kripto para Bitcoin şu sıralarda 7,380 dolardan alınıp satılıyor.

→ ESKİ GÜNLERDEKİ GİBİ: BITCOIN DARK %520 ARTTI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

  1. Döviz Cevapla

    Haber için teşekkürler . Herkesin anlayacağı bir dilde yazılmış konuya uzak kişiler pek fazla anlayabilecekleri makale bulmakta zorluk çekiyorlar başarılar.

  2. Mert Cevapla

    Güzel bir inceleme yazısı olmuş. Elinize sağlık 🙂