Eski günlerdeki gibi: Bitcoin Dark son iki günde %520 arttı

Bundan 4 yıl önce Bitcoin'e rakip olarak ortaya çıkan Bitcoin Dark (BTCD), son iki günde yüzde 520 oranında değer kazandı.

Bitcoin ile rekabet edebilmek için 2014 yılında yaratılan fakat 2018’in başında ekibi tarafından terk edilen bir kripto para olan Bitcoin Dark (BTCD), Poloniex’ten elde edilen verilere göre son iki günde %520 oranında değer kazandı.

Dün, Poloniex’de 0.00293 BTC’den işlem gören Bitcoin Dark, bugün 0.0153 BTC’ye kadar yükseldi. Dijital para, şu sıralarda ise 0.0114’ten el değiştiriyor. Bu seviye en son geride bıraktığımız Mayıs ayında görülmüştü. 102 milyon dolarlık piyasa değerine ulaşan Bitcoin Dark’ın son 24 saatteki işlem hacmi ise 800 bin dolar olarak gerçekleşti.

Bitcoin Dark ticaretinin yüzde 90’ı Poloniex‘te gerçekleşiyor. Yüzde 10’u ise Trade By Trade adlı bir başka borsada yapılıyor. Dolar bazında Poloniex’t Bitcoin Dark’ın fiyatı 85 dolara yaklaşmışken Trade By Trade üzerinde 59 dolarda.

→ BITCOIN’DEKİ BU BOĞA İŞARETİ OCAK’TAN BERİ İLK KEZ GÖRÜLÜYOR!

Şu anda BTCD’deki bu fiyat artışının nedenleri net değil. Yükseliş eğiliminin yalnızca bir pompala boşalt taktiğinden ya da içeriden öğrenilen bir bilgiden kaynaklanıp kaynaklanmadığı zamanla anlaşılacak. Bitcoin Dark’ın arkasındaki ekip, Komodo’ya geçtiğinden dolayı artık projeyi yönetmiyor. BTCD sahipleri, Haziran 2018’in ortasına kadar coin’lerini KMD token’larıyla takas edebiliyorlardı. Bununla birlikte tüm BTCD’ler, KMD ile değiştirilmedi, çünkü hala dolaşımda 1.3 milyon adet BTCD bulunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl