Bitcoin’de boğa piyasası için 2025’i işaret ettiler

Finansal danışmanlık şirketi Canaccord Genuity analistleri dijital varlıklarla ilgili paylaştığı ve Investing tarafından görülen bir notta, 2023 için görünümün “daha durgun” kaldığını yazdı. Şirket analistleri boğa piyasasının dönüşünün birkaç yıl alabileceğini bildirdi.

Bitcoin üç yıl üst üste getiri sağladıktan sonra diğer kripto paralarla birlikte 2022’de çok değer kaybetti. Dünyanın en büyük dijital varlığı yılbaşından bugüne yaklaşık yüzde 65 oranında kayıp yaşadı. Merkez bankalarının enflasyonu düşürmek için güçlü adımlar atması sebebiyle Bitcoin gibi yüksek büyüme gösteren varlıklar zarar gördü. Ayrıca, bir zamanların en iyi kripto borsalarından FTX’in batması gibi durumlar yatırımcıların kripto paralara olan güvenini daha da azalttı.

“2023’te resesyon ihtimali yüksek”

Canaccord, “2023’te resesyon ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu” düşünüyor. Bu nedenle analistler kripto para piyasasının toparlanmasının ve 2021’deki seviyesine geri dönmesinin zor olacağını ileri sürüyor. Ek olarak kripto para fiyatları ile hisse senedi fiyatları arasındaki korelasyonların yüksek seviyelere dönmesini bekliyorlar.

“Geçmişteki benzer döngülerde, borsanın hiçbir zaman bir resesyon başlayana kadar dibe vurmadığını” söyleyen analistler, temel teknoloji hisselerini ele aldı. Buna göre ocak ve şubat aylarında genel olarak cansız bir 4. çeyrek raporlama sezonu beklentilerine dayanarak “2023’ün başlarında hisse senetleri için görünümün kasvetli olduğu” bildirildi.

“Hiç bu kadar güçlü olmadı”

Canaccord analistleri, olumlu olarak ise Bitcoin’in 16 bin civarında bir destek bulmuş gibi göründüğünü ve Ethereum platformunun ekonomisinin “hiç bu kadar güçlü olmadığını” belirtti.

Analistlerin aktardığına göre geliştiriciler, arka planda boğa piyasası hakkında endişelenmek zorunda kalmayan iyi finanse edilmiş projeler üzerinde çalışıyor.

“Boğa piyasasının geri dönüşü 2 yıldan uzun sürebilir”

Genel olarak uzun vadede kripto paralar ve Bitcoin konusunda hala iyimser olan analistler, olası bir boğa piyasasının geri dönmesinin yaklaşık 2 yılı geçebileceği fikrinde.

Bitcoin Haberleri

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl