“Bitcoin boğaları temmuza hazırlanıyor” İşte yıl sonu hedef fiyatı

Kripto para finans hizmetleri şirketi Matrixport tarafından hazırlanan bir rapora göre, Bitcoin (BTC) konusunda olumlu bir bakış açısına sahip olan yatırımcılar, diğer bir deyişle ‘boğalar’, genellikle “mevsimsel dalgalanma” olarak adlandırılan duruma hazırlanıyor. Bu olgu, Bitcoin’in tipik olarak önemli bir ralli yaşadığı temmuz ayında ortaya çıkıyor.

Rapora göre, Bitcoin’in son on yılda temmuz ayı boyunca ortalama yüzde 11’in üzerinde bir artış yaşadığı gözlemlendi. Ayrıca, analiz edilen on aydan yedisinin pozitif getiri sergilediği kaydedildi.

Konuya ilişkin şirket tarafından paylaşılan notta, “Temmuz ayı, son on yılda ortalama yüzde 11 kazanç ve yüzde 70 başarı oranıyla Bitcoin için tarihsel olarak güçlü rallilerin yaşandığı bir ay olmuştur.” denildi. Son üç yılda temmuz ayındaki getirilerin ise sırasıyla yaklaşık yüzde 27, yüzde 20 ve yüzde 24 olduğu kaydedildi.

Bitcoin’in yıl sonu hedefi 45 bin dolar

Raporda, yaz mevsiminin genellikle Bitcoin için bir konsolidasyon dönemini olduğu vurgulanırken tarihsel temmuzu genellikle nispeten cansız bir ağustos ayının izlediği, ardından eylül ayında piyasa aktivitesinde düşüş yaşandığı ve bunun da satışlara yol açtığı belirtildi.

Matrixport’a göre, Bitcoin değerinin 35 bin dolar fiyat seviyesine doğru bir artış yaşaması, ardından bir düşüş ve yaklaşık 30 bin dolara geri çekilmesi bekleniyor. Daha sonra, 40 bin eşiğine doğru daha da yukarı doğru bir hareket öngörülüyor. Yıl sonu hedefi ise 45 bin dolar.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl