Spencer Bogart: Wall Street, Bitcoin’de Goldman’ı takip edecek

Blockchain Capital'den Spancer Bogart, Goldman Sachs'ın Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri ticaretine başlayacağı haberi üzerine, muhtemelen diğer bankaların da Goldman'ı takip edeceğini söyledi.

Blockchain Capital’den Spancer Bogart, CNBC’ye yaptığı açıklamada Goldman Sachs’ın Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri ticaretine başlayacağı haberi üzerine, muhtemelen diğer bankaların da Goldman’ı takip edeceğini söyledi.

Bogart, “Bankaların çoğu böyle yapar, Goldman’ın ne yaptığını takip ederler. Bu bankaların çoğu sektördeki rakamları duydu ya da Coinbase ve Binance gibi şirketlerin elde ettiği kârları gördüler. Bu şirketlerden bazılarının, eğer bankalar piyasaya giremezlerse, ortada Wall Street’in en büyük bankalarından bazılarını geride bırakabilecekleri şeklinde gerçek bir risk var.” dedi.

Geçtiğimiz Çarşamba günü The New York Times, Goldman Sachs’ın müşterilerden gelen talep üzerine Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri ticaretine başlayacağını bildirdi. Hareket, birçok bankanın yasal endişeler nedeniyle kripto çılgınlığından uzak durduğu bir zamanda geliyor.

‘Piyasa o kadar büyük ki artık görmezden gelemiyorlar’

Bogart, bankanın kripto para alanına girmesinin kripto para piyasası için kesinlikle büyük bir adım olduğunu söyledi.

Bogart, sözlerinin devamında, “Bu piyasa o kadar büyük ki artık görmezden gelemezsiniz. Şimdi büyük bankaların ticaret masaları açtığını görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

‘Bu yıl 50 bin doları geçebilir’

Bitcoin’le ilgili bir de tahminde bulunan Bogart, Aralık ayı ortalarında 20 bin doları bulan dijital paranının bu yıl 50 bin doları geçebileceğini söyledi.

→ ‘MAYIS AYI BİTCOİN’İ 10 BİN DOLARIN ALTINDA GÖRDÜĞÜMÜZ SON AY OLACAK’

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl