İsveçli’den Bitcoin şirketine kargo ile bomba

43 yaşındaki İsveçli bir adam, Londra'da bulunan bir Bitcoin şirketini posta ile boru tipi bomba göndererek tehdit etti.

1879 0

İsveçli bir adam, yerel politikacılara çok sayıda tehdit mektubu gönderdikten ve Londra’daki bir Bitcoin şirketine boru tipi bir bomba postaladıktan sonra cinayete teşebbüsten suçlu bulundu.

AP’nin haberine göre Stockholm Bölge Mahkemesi, cinayete teşebbüs eden 43 yaşındaki Michael Salonen’i yedi yıl hapse mahkum etti. Salonen’in 2017 yılının Ağustos ayında Londra merkezli bir kripto para broker’ına boru tipi bir bomba postaladığı ileri sürülüyor. Tehlikeli paket, açıldığı bir muhasebe şirketi aracılığı ile gönderilmişti fakat neyse ki patlamadı.

Polis, daha sonra bomba üzerinden Salonen’in DNA’sının bulgularına ulaştı.

Suçlu, patlayıcıya ek olarak ayrıca Başbakan Stefan Lofven’e beyaz tozla doldurulmuş bir zarf gönderdi. “Yakında öleceksiniz” yazan bir not da içeren zarf, geçtiğimiz Ağustos ayında Stockholm’deki Dışişleri Bakanlığı’nda fark edildi.

Salonen, Mayıs ayında Stockholm Uluslararası Havaalanı’nda yakalandı.

Bu, bu hafta Bitcoin’le ilgili ilk tehdit haberi değil.

Hintli bir genç, Bitcoin’lerini çaldığını iddia ettiği ABD’li sahtekâra misilleme olarak FBI’yı 50’den fazla aradıktan ve Miami Havaalanı’nı havaya uçurmakla tehdit ettikten sonra yerel makamlar tarafından gözaltına alınmıştı.

Haber: The Next Web

→ VANECK YETKİLİSİ BITCOIN ETF’SİNE İLİŞKİN ÖNGÖRÜLERİNİ AÇIKLADI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Katkıda Bulun