Bitcoin madencilik şirketine bomba tehdidi

Norveç'te faaliyet gösteren bir kripto para madencilik şirketine bomba tehdidi gönderildiği ortaya çıktı.

CoinDesk’te yer alan habere göre geride bıraktığımız Cumartesi günü gürültü ile “barışı sabote etmek” gerekçesiyle Norveç merkezli bir kripto para madencilik şirketine bomba tehdidi gönderildiği ortaya çıktı.

Norvaç’te birkaç şehirde bulunan kripto para madencilik şirketi Kryptovault, şirketin çalışmalarıyla ilgili yerel basında çıkan haberin ardından tehditler aldığını bildirdi.

Şirketin genel müdürü Gjermund Hagesaeter, Ringerikes Blad gazetesine verdiği demeçte bomba tehdidinin alınmasının ardından polisin hemen bilgilendirildiğini ve çalışanların görevlerine devam ederken daha fazla ihtiyatli olmaları konusunda uyarıldığını söyledi.

Hagesaeter, “Tehdit polise bildirildi ve meseleyi çok ciddiye alıyorlar. Ayrıca polisten başka herhangi bir işlemin yapılmasının gerekip gerekmediğinin değerlendirmesini istedik. Follum’daki tesis, çitle çevrili bir alanda yer alıyor, bu yüzden herhangi bir saldırganın erişmesi zor olur ama Dale’deki tesis için bu çok daha kolay, bu nedenle oradaki herkesi dikkatli olmaları için uyardık.” şeklinde konuştu.

Gönderilen bomba tehdidinde şu ifadeler yazılıydı:

“Bu bir sabotaj. Kripto para madenciliğini genişletiyor ve ülkeyi gürültüyle dolduruyorsanız o zaman barışı sabote etmiş oluyorsunuz. Sizi bazı patlayıcılar göndermekle tehdit ediyorum.”

Kryptovault’un Dale’deki çalışanlarından oldukça dikkatli olmaları ve herhangi bir anormal aktivite durumunda derhal binayı tahliye etmeleri istendi.

Şirket, Bitcoin üreten cihazları çalıştıran ve alan kiralayan bir bulut madenciliği operasyonu yürütüyor.

Yerel halk, madencilik operasyonlarının oluşturduğu gürültüden bir süredir şikayetçi. Kryptovault, devam eden bu sorunu gidermek amacıyla Haziran ayında Dale şehrindeki komşularıyla danışma toplantıları düzenlemişti.

→ EN BÜYÜK KRİPTO PARALARIN YARISINDAN FAZLASININ HİÇBİR FONKSİYONU YOK

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl