En büyük kripto para borsalarından birkaçı Eylül’de bir araya geliyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bazıları, bir özdenetim örgütü oluşturmayı konuşmak maksadıyla Eylül'de bir araya gelecekler.

CCN.com’da yer alan habere göre kripto para borsası Gemini liderliğindeki bir çalışma grubu, ABD’deki kripto para piyasasını denetlemek için bir özdenetim örgütü oluşturmayı görüşmek üzere ilk toplantısını önümüzdeki ay gerçekleştirecek.

Pazartesi günü yapılan duyuruda, Sanal Emtia Derneği (VCA) adı verilen oluşum, başlangıçta ABD müşterilerine hizmet veren dört önde gelen kripto para borsasını içerecek: Gemini, Bitstamp, Bittrex ve bitFlyer USA.

Eylül ayındaki buluşmada, bu şirketlerin temsilcileri, VCA üyeliğinin yönergelerini belirleme ve sektör için en iyi uygulamaları hazırlamayı içerecek bir özdenetim organizasyonu oluşturmayı tartışacaklar.

Gemini’nin Risk Yöneticisi Yussuf Hussain, “Bu dijital varlık piyasalarını denetlemeyi ve düzenleyici çağrılarını cevaplamayı hedefleyen birçok adımın ilki.” dedi.

Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşler tarafından kurulan Gemini, VCA’yı ilk olarak Mart ayında bir özdenetim organizasyonunun dijital para sektörünün olgunlaşmasında bir sonraki mantıklı adım olduğu iddiasıyla önermişti.

Gemini’nin bu önerisi, ABD’li düzenleyici organ CFTC Komiseri Brian Quintenz’den övgü almıştı.

VCA’nın kuruluşu, SEC’in ikinci kez Winklevoss’ların Bitcoin ETF’sini reddetme kararını takip ediyor. Sektör devleri, muhtelemen bir özdenetim örgütü aracılığıyla sektörün ETF gibi ürünlerin onayını garantilemeye yetecek kadar olgun olduğunu göstermeyi hedefliyorlar.

→ SAHTE BANKNOTLAR ARACILIĞIYLA YÜZLERCE BITCOIN ÇALDILAR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl