HSBC’nin yeni müşterisi kripto para borsası Bitfinex olabilir

Bitfinex, Wells Fargo ile Noble Bank maceralarının ardından bankacılık devi HSBC ile çalışmaya başlamış olabilir.

Kripto para borsası Bitfinex‘in bu hafta başlarında bir önceki bankacılık ortağı Porto Riko merkezli Noble Bank ile iş birliğini sonlandırdığını bildiren haberlerin ardından bankacılık işinin en azından bir bölümünü HSBC’ye taşıdığı görülüyor. Aynı zamanda borsa müşterilerine tüm EUR, JPY ve GBP mevduatlarının duraklattı ancak durumu bir hafta içinde çözüme kavuşturmayı beklediklerini bildirdiler.

The Block’tan Larry Cermak, kişisel Twitter hesabından paylaştığı bir tweet’te Bitfinex’in Global Trading Solutions’ın özel bir hesabı aracılığıyla HSCB ile çalıştığını yazdı. Özel hesabın doğası gereği, HSBC’nin Bitfinex’le çalıştığının farkında olup olmadığı net değil. İki şirket arasındaki ilişkinin kapsamı da bilinmiyor.

Merkezi Hong Kong’da bulunan ve İngiliz Virgin Adaları’na kayıtlı olan Bitfinex, uzun ve sarsıntılı bir bankacılık geçmişine sahip. 2017 yılının Nisana yında Wells Fargo ile Bitfinex arasındaki bankacılık ilişkisi bitmişti. Bitfinex’le Tether bunun ardından bankacılık ilişkilerini Noble Bank ile yürütmeye başladı. Ancak kısa bir süre önce Noble Bank’in bu iki müşterisini kaybettiği ve satılığa çıkarıldığı haberi geldi.

Borsanın sabit dijital para Tether’le olan yakın ilişkisinden ötürü bankalar, borsayla çalışmaktan kaçınıyor. İki şirket ortak yönetim ve yatırımcılardan oluşuyor, ayrıca Tether’in hacminin çoğu Bitfinex’te yer alıyor.

Bitfinex’le HSBC, eğer sahiden bir ortaklık ilişkisi içindeyse bu kripto para ekosistemi için etkileyici bir gelişme olurdu.

→ BITFINEX İFLAS MI ETTİ? İDDİALAR ÜZERİNE BORSADAN AÇIKLAMA GELDİ

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl