Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Aniden kapanan Bitcoin borsası: Paralarınızı ödeyemeyiz

Bilgisayar korsanlarının saldırısına uğradıkları iddiasıyla aniden kapanan bir Bitcoin borsası yaptığı açıklamada müşterilerine "Paralarınızı ödeyemeyiz." dedi.

Kanada’nın Alberta şehrinde bulunan küçük bir Bitcoin borsası aniden kapandı. Bir saldırı geçirdiklerini iddia eden borsa, resmi Twitter sayfasından da “Paralarınızı geri ödeyemeyiz” açıklamasını yaptı.

Yapılan açıklamada ayrıca bir yazılım hatasının bir grup insanın borsadaki tüm fonları çalmalarına neden olduğu ileri sürüldü. Bazı kullanıcılar, yaşanan durumun Mt. Gox’u hatırlattığını söyledi. Bununla birlikte iki vaka, yöneticiler tarafından ele alınması ile büyük ölçüde farklıydı. Mt. Gox, en azından hasarı onarmak ve kullanıcılara geri ödeme yapabilmek için çeşitli girişimlerde bulunmuştu.

Sosyal medya hesaplarını sildiler

İlk duyurunun ardından Discord, Telegram, Facebook ve Twitter dahil olmak üzere tüm sosyal medya hesaplarını sildiler. Aradan geçen birkaç saat sonrası yeniden açarak birkaç tweet halinde “BTC ve LTC ile ödeme yapamayız. Herkese paralarını iade edemeyiz. Yalnızca kalan miktarı ödeyebiliriz.” duyurusunu yaptılar.

MapleChange’in Twitter hesabı 2,000’den daha az takipçiye sahipti.

Buna karşılık Coinbase’in Twitter’da 1 milyondan fazla takipçisi var ve daha az bilinen altcoin borsası C-Cex’in ise yaklaşık 100,000 takipçisi bulunuyor. Kısacası, kripto para yatırımcıları Twitter’da oldukça aktif ve buradaki rakamlar, platformun popülaritesini değerlendirmenin iyi bir yolu.

Uzmanların çoğu, yaşanan bu durumu bizzat borsanın kurguladığını ve müşterilerini dolandırdığını öne sürüyor.

→ DAN MOREHEAD: 1 BITCOIN ALANA 1 BITCOIN BEDAVA

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl