128 dolar çekecekti, Bitcoin borsası 35 milyon dolar gönderdi

Brezilya'nın önde gelen Bitcoin borsalarından biri, 128 dolar çekmek isteyen müşterisine yanlışlıkla 35 milyon dolar gönderdi.

Brezilyalı Kaique Nunes, Brezilya merkezli kripto para borsası Bitcambio‘dan 500 real (128 dolar) çekmek istedi ancak yanlışlıkla 137 milyon reale (35.13 milyon dolar) sahip oldu. Bitcambio, Nunes ile söz konusu işlemin iptaliyle ilgili iletişime geçtiğinde ise Nunes, bunun özenle hazırlanmış bir dolandırıcılık olma ihtimalinden şüphelenerek birlikte çalışmaya pek hevesli durmuyordu.

Geçtiğimiz ay Brezilyalı Nunes, 128$ dolar çekmek için hesabına girdi ancak 9 faktörlü yazılımsal bir hatadan kaynaklanan bir sürprizle karşılaştı. Şirketin işlemleri hesaplamaktan sorumlu biriminin hatası sonucu Nunes bir gecede milyoner olmuştu. Şirket bu işlemi iptal etmiş durumda ancak yerel yetkililer, işlemin büyüklüğünden dolayı önce müşteriyle yazılı bir anlaşmaya varılması konusunda ısrarcı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Brezilyalı Kaique Nunes, yerel haber sitesi Portal do Bitcoin’e
“Geçtiğimiz ayın başlarında her zamanki gibi bazı çekim emirleri verdim. Bir süre sonra, Bitcambio beni aradı ve bütün miktarı aktardıklarını ve noter ofisinde bir belge için bana ihtiyaç duyduklarını söylediler. İşin içinde bir iş olabileceğini düşündüm.” açıklamasını yaptı.

Nunes, arayan kişinin onun imzasını alarak parasını almak isteyen bir dolandırıcı olabileceğini ya da şirketten bir çalışanın onu kandırıyor olabileceğini düşünmüş. Ancak Bitcambio, noter yoluyla iptal etme işleminin önemini belirterek çağrılarına devam etmiş.

Nunes, sözlerinin devamında şunları söyledi:

“Onlar bana işlemi iptal ettiklerini ancak bu işlemin tamamlanması için kayıt bürosuna gitmemin gerekli olduğunu, imza onayı ve bana gönderdikleri maili onaylamam gerektiğini belirttiler.”

Fakat, Nunes yine de emin olamadı ve imza atmadı.

‘Gerçekten bir hata oldu’

Nunes, Bitcambio platformunun sağlayıcı firma yöneticisi Rodrigo Souza’nın sayfasında bir paylaşımda bulundu ve bu konu hakkında bir açıklama istedi. Souza, bunun bir hata olduğunu, Nunes’in bu konuda harcadığı zamanın telafi edileceğini ve problemin çözüme kavuşması için uğraşacağını söyledi. Souza’nın şirketi Blinktrade, Bitcambio borsasına yazılım desteği sağlıyor.

Souza’nın konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

“Gerçekten bir hata oldu. Nunes’in bu sorunun çözümü için notere gitmesiyle ilgili tüm masraflar karşılanacak. Bu konudaki sorumluluk bana ait ve bu konuyu çözüme kavuşturacağız. Bitcambio’da her şey yasalar çerçevesinde yürütülür. Hatalar olabilir. Bunlardan çekinmiyoruz.”

Nunes, sonunda işlemin iptaliyle ilgili yardımcı olmayı kabul etti ve gelir servisinin onu sıkıntıya sokmayacağını umuyor.

Haber: Bitcoin.com

→TRADER İDDİASI: HALVİNG’TEN ÖNCE BİTCOİN ALMAK İÇİN EN İYİ ZAMAN

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl