Herkes, her gün yüzlerce Bitcoin alan gizemli hesabı merak ediyor

Kasım 2022'den beri her gün düzenli olarak yüzlerce Bitcoin satın alan gizemli yatırımcı, kripto para piyasasında merak uyandırdı. Söz konusu yatırımcı, yaptığı alımlarla cüzdanında 51 bin 164 BTC biriktirdi. Mevcut fiyatlarla bu miktar, 3 milyar 345 milyon dolar ediyor.

Bitcoin artık ATH seviyesinin eşiğine gelirken, gizemli bir yatırımcının 2022’nin kasım ayından bu yana büyük parçalar halinde Bitcoin alımları yapması dikkat çekiyor. 2 Kasım 2022’de küçük alımlarla cüzdanına eklemeler yapan balina hesabı, 4 Kasım’dan itibaren ise alım miktarını artırmaya başlıyor.

Her gün yüzlerce Bitcoin giriyor

8 Kasım’dan (2022) sonra ise cüzdan, en az 100’er BTC’lik alımlar yapmaya başlıyor. Bazen 100 bazen 130, bazen ise 200 adedin üzerinde BTC, adrese girmeye başlıyor. Alımların her gün birden fazla kez olması da gözlerden kaçmıyor. Uzmanlar, işlemlerin arkasında muhtemelen bir yatırım fonu olduğunu ve fon kaynaklarındaki bazı yetersizlikler nedeniyle daha çok 100’er küsur BTC’lik işlemlerin tercih edildiğini öne sürüyorlar.

Söz konusu cüzdanın son günlerde yaptığı bazı alımlar

ETF şirketi olması beklenmiyor

Amberdata’da araştırma yöneticisi olan Chris Martin, cüzdanın arkasında ABD’li ETF şirketlerinin olmasını ise beklemediğini ifade etti. ABD medyasından Decrypt’e konuşan Martin, ETF şirketlerinin Bitcoin adreslerini açıkladığını, dolayısıyla bu firmaların, işlemlerin arkasında olduğunu düşünmediğini belirtti.

Ayrıca işlemlerin Binance ve Kucoin gibi ABD devletiyle sorun yaşayan Uzakdoğu kökenli firmalar üzerinden yapılması da, yine ETF şirketi olma olasılığını ciddi şekilde düşürüyor. Martin ayrıca bir ABD bankası ya da kurumu olma olasılığını da, yine çok düşük gördüğünü belirtti.

Çıkışlar da var

Cüzdandan belli dönemlerde çıkışlar olduğu da görülüyor. Son çıkış 12 Şubat günü 570 BTC ile olmuş… Cüzdana toplamda 887 giriş olurken, 312 de çıkış oldu. 97 bin BTC’nin girdiği cüzdandan 46 bin adet de dışarı çıktı.

Son alım cuma günü

Cüzdan son alımını ise 1 Mart cuma günü gerçekleştirmiş. O gün 202.74 adet BTC adrese eklenmiş. Cumadan önce perşembe günü ise yoğun bir alımın yapıldığı görülüyor. 29 Şubat günü, 1413 adetten fazla Bitcoin cüzdana dahil olmuş.

Bitcoin’in 65 bin dolar civarında fiyatlandığı bugün, bu hesabın içerisindeki BTC değeri 3 milyar 340 milyon dolar civarında bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl