Kurucusu, Çin’in en eski Bitcoin borsasını yeniden satın aldı

Kurucu ortağı, Çin'in en eski kripto para borsası BTCChina'yı yeniden satın aldı. Şirketin bu noktadan sonra Blockchain teknolojisi ile reel ekonomiye hizmet veren bir yapıya kavuşacağı belirtildi.

Çin’deki ilk ve en eski kripto para borsası olan BTCChina, kurucu ortağı Yang Linke tarafından geri satın alındı ve şirket bu noktadan itibaren kendini Blockchain teknolojisi ile reel ekonomiye hizmet veren bir işletmeye dönüştürecek.

Şirketten yapılan resmi açıklamaya göre yeni yılın ilk iş gününde Yang Linke, BTCChina’nın %100 hissesini satın aldı ve şirketin A serisi finansmanı başlatıldı.

2017’de hükümet baskısıyla kapatıldı

İki Çinli Bitcoin meraklısı Yang Linke ve Huang Xiaoyu tarafından kurulan BTCChina, Çin merkezli ilk kripto para borsasıydı ve 2011’den 2017’ye kadar faaliyetteydi. Bir zamanlar küresel kripto para işlem hacminin yüzde 80’ini tek başına yapan borsa 30 Eylül 2017’de Çin hükümetinin borsalara dönük olarak sert önlemlerinin ardından kapatıldı. O zamandan bu yana şirket kripto para borsası olarak hizmet vermiyor.

BTCC ile ilişkisi yok

Bu arada Hong Kong merkezli BTCC şirketi ile BTCChina arasındaki ilişki, BTCC’nin BTCChina’nın bir kısaltması olmadığı belirtilerek tekrar vurgulandı. Daha önce şirketin CEO’su Bobby Lee, BTCChina’nın BTCC ile bir ilişkisi bulunmadığını söylemişti.

BTCChina’nın yasal temsilcisi Richard Zhu’nun iddiasına göre BTCChina BTCC Group Company’nin bir parçasıydı. 2018’in başlarında BTCC Group Company, Hong Kong merkezli bir yatırım şirketi tarafından satın alındı. Satın alıma BTCChina dahil değildi.

Bu son geri satın alma konusunda yorum yapan bazı Çinli Bitcoin meraklıları, Yang’in BTCChina’yı sektörün kötü durumundan yararlanarak çok düşük bir fiyata geri almış olabileceğini söylediler.

Haber: 8BTC

→ TESLA’YI, FACEBOOK’U DİJİTAL TOKEN’LARLA ALIP SATMAK MÜMKÜN OLUYOR!

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl