Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin’de büyük ayı sezonu bitti ve tüm şartlar oluştu

Teknik analist Erhan Ünal, bir numaralı kripto para Bitcoin'in gidişatını değerlendiriyor.

bitcoin

Şubat ayında Bitcoin fiyatı 10 bin dolar seviyelerinde iken gelecek düşüşü, Twitter hesabında paylaştığı bir gönderi ile adım adım öngören analist Erhan Ünal, uzmancoin.com’daki ilk yazısında mevcut durumu anlatıyor:

Kripto paralar normal hisse senedi, emtia, bono, tahvil ve diğer yatırım araçları gibi görünmemekte. İnsanlar daima bir gelecek gördüğü için ve kısa yoldan zengin olma hayali ile yatırım yapıyor. Fakat bu maalesef çoğunlukla gerçekleşmiyor. Günümüz şartları Bitcoin’in 0.01$ seviyeleri değil. Yatırım yapacağınız ürün 11 yıllık bir geçmişe ve olgunluğa sahip. Hal böyle olunca insanlar kripto markette bulunan altcoin diye adlandırılan diğer paralara yatırım yapmayı tercih ediyorlar. Ama bu varlıkların geçmişi daha kısıtlı. Ne kadar olgunlaşmamış bir varlığa yatırım yaparsanız riskiniz o derece büyümüş oluyor. Bu 2 yatırım aracının (Bitcoin ve altcoin’ler) arasındaki stratejiyi iyi belirlemek gerekiyor.

Mevcut şartlarda Bitcoin

Kovid 19 nedeniyle kağıt para egemenliğinin bitmesinin zamanının geldiği görünüyor. Dünya dijitalleşiyor. Şimdi burada akla gelen ilk soru dünya parası Bitcoin mi olacak? Bunun cevabı kesinlikle hayır. Devletlerin kontrolünde olan dijital bir para olacak. Fakat bu Bitcoin’i öne çıkaracağından dolayı fiyatlama kaçınılmaz görünüyor. Teknik olarak da temel olarak da büyük ayı sezonunu bitirdiğimiz söylenebilir.

Bundan sonra ne olur?

2018’den beri sürekli bir düşüş trendi içerisindeyiz. Bence gereken tüm şartlar oluştu. Bu yazıyı hazırlarken fiyat 6.600$ seviyelerinde seyrediyor. Buradan başlayacak olan boğa trendi, Bitcoin’in fiyatını 20 bin dolar ve daha üst seviyelere kadar taşıyacaktır diye düşünüyorum.


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, Yazarın kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl