Bitcoin’de büyük sessizlik: Analistler kritik seviyeye dikkat çekti

bitcoin-btc

Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasasında derin sessizlik sürüyor. Bir numaralı kripto para, uzun zamandır 25 ila 28 bin dolar seviyelerinde sıkıştı. Akıllardaki soru, fiyattaki bu sıkışmanın nasıl sonuçlanacağı.

Analistler, Bitcoin’in bir süredir aşırı satış koşullarında olmasına rağmen herhangi bir hareket göstermemesini şaşırtıcı buluyor. Kripto para, böyle bir dönemin ardından mart ve haziran aylarında ara ralli yaşamıştı fakat bu kez son büyük düşüşten bu yana yatay seyretmeye devam ediyor.

CNBC’ye konuşan Wolfe Research analistlerinden Rob Ginsberg, “Faiz oranlarına ilişkin alınan karar, spekülatif varlıkları etkiliyor ve Bitcoin de kesinlikle bu kampta. Aşırı satış koşulları, toparlanmamız gerektiğine dair harika bir göstergedir fakat fiyatlar tepki vermediğinde endişe yaratır.” yorumunu yaptı.

25 bin dolar seviyesi kritik önemde

Ginsberg, 25 bin doların aşağı yönlü kırılması halinde fiyatın 20 ile 21 bin dolar aralığına kadar düşebileceği konusunda uyardı.

Bitcoin, TSİ 23.00 itibari ile 26 bin 600 dolardan işlem görüyor. Kripto paranın 24 saatlik işlem hacmi ise yaklaşık 8 milyar dolarda seyrediyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl