Bitcoin’i de geçti: Bitcoin Investment Trust’ın hisseleri çakıldı

ABD'deki tek Bitcoin yatırım tröstü Grayscale Bitcoin Investment Trust'ın hisselerinin değer kaybı, Bitcoin'deki düşüşü geride bıraktı.

Bloomberg’in bildirdiğine göre ABD’deki tek Bitcoin yatırım tröstü olan Grayscale Bitcoin Investment Trust’ın (GBTC), 2017 yılındaki BTC fiyat artışından bu yana net varlık değeri, en düşük seviyeye ulaştı.

GBTC’nin arkasındaki şirket olan Grayscale Invesments’ın yönetimi altındaki 1.5 milyar dolar varlıkla dünyanın en büyük kripto para varlık yöneticilerinden biri olduğu biliniyor. GBTC, BTC fiyatını takip eden ucu açık bir garantör tröst.

Bloomberg’e göre GBTC’nin hisseleri, geçtiğimiz Aralık ayında Bitcoin’in neredeyse 20,000 dolara ulaşmasından beri yaklaşık yüzde 80 düşüş gösterdi. Düşüş, aynı zaman dilimi boyunca yaklaşık yüzde 66 oranında gerileyen BTC fiyatını izledi.

Bazı yatırımcılar GBTC’nin düşüş eğiliminin bir bölümünü gider ücretlerine atfediyor, çünkü şirket her 1000 dolarlık yatırım için 20 dolar ya da %2 ücret alıyor. Karşılaştırma yapmak için ortalama yatırım fonu gider oranı, %0.59 düzeyinde.

Finansal hizmetler şirketi TF Global Markets UK’nin şef piyasa analisti Naeem Aslam, Bloomberg’e “Gider oranları bu fonlar için çok fazla ve mevcut Bitcoin fiyatı daha fazla problem yaratıyor.” dedi.

Kaynak: CoinTelegraph

→ 1BROKER’IN KAPATILMASININ ARDINDAN DAHA FAZLA BITCOIN PLATFORMU TEHLİKEDE Mİ?

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl