Bitcoin Cash 1 haftada %100 arttı: İşte nedeni

Kripto para piyasasında haftanın yıldızı Bitcoin Cash oldu. 2017 yılında Bitcoin‘den hard fork yoluyla oluşturulan Bitcoin Cash, son bir haftada yüzde 100 artışla 200 doları geride bıraktı.

BCH koduyla işlem gören kripto para, hafta başında 105 dolar seviyelerinden alınıp satılıyordu. İlk büyük yükseliş, hafta ortasında, ikinci büyük yükseliş ise hafta sonunda geldi ve bunların sonucunda 220 dolara kadar çıkış yakaladı. Böylece BCH, 2022 yılının mayıs ayından beri görülmeyen seviyelere tırmandı.

Her şeyden önce, piyasadaki genel yükseliş trendinin yanı sıra SEC’nin Bitcoin, Bitcoin Cash gibi Proof-of-Work (İş Kanıtı) ile çalışan kripto paraları, yatırım sözleşmesi sınıflandırmasının dışında tutması, bunlara olan ilgiyi artırdı. Öte yandan bir diğer etken ise ABD’nin önde gelen finans kuruluşları Citadel, Fidelity ve Charles Schwab tarafından desteklenen kripto para borsası EDX Markets’in açılması. Bitcoin Cash; Bitcoin, Ether ve Litecoin’e ek olarak EDX borsasında listelenen dört kripto paradan biri oldu.

Yükselişle beraber, Bitcoin Cash’in piyasa değeri 4 milyar doları buldu. Ayrıca, sabit coin’ler dışarıda tutulduğunda, Bitcoin ve Ether’den sonra son 24 saatte en çok işlem gören üçüncü varlık oldu.

O da halving’e gün sayıyor

Bitcoin’in yanı sıra Bitcoin Cash de blok ödülü yarılanmasına (halving) gün sayıyor. Şu anki veriler, Bitcoin Cash’te halving’in Bitcoin’den yaklaşık 3 hafta önce, 6 Nisan 2024’te gerçekleşeceğini gösteriyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl