Londra merkezli kripto para borsası yanlışlıkla Bitcoin Cash dağıttı

Kullanıcılarına airdrop kampanyası kapsamında SPICE token dağıtacak olan Londra merkezli kripto para borsası Cryptophyl, yanlışlıkla BCH gönderdi. Hesaplarında bir anda milyonlarca dolar gören bazı kullanıcılar şaşkına döndü ancak borsa duruma hızla müdahale etti.

Kripto para borsaları zaman zaman bilerek veya bilmeyerek yanlış bir şey yapabilirler. Londra merkezli alım-satım platformu Cryptophyl da yakın zamanda düzenlediği bir airdrop kampanyasıyla birkaç milyar dolar kaybedebilirdi. Neyse ki şirket para çekme işlemlerini zamanında durdurdu. Zaten borsa, ilk etapta bu kadar para çekme işleminin karşılayacak yeterli fona sahip değildi.

Yanlışlıkla Bitcoin Cash gönderdiler

Kripto para borsaları airdrop kampanyaları düzenlediğinde yanlış gidebilecek bir sürü şey olabilir. Örneğin, yeterli miktarda kripto para dağıtılamaması, bazı kullanıcıların kripto paralarını alamaması, para çekme işlemlerinin gerçekleştirilememesi vs. Bununla birlikte, Cryptophyl’in durumunda bambaşka bir şey oldu ve bu borsanın milyarlarca dolar kaybıyla sonuçlanabilirdi.

Normalde SPICE token dağıtacak olan Cryptophyl, kullanıcılarına bunun yerine Bitcoin Cash (BCH) gönderdi ve BCH, SPICE’ten çok daha değerli olduğundan bazı kullanıcılar bir anda hesaplarında milyonlarca dolar olduğunu fark ettiler.

Para çekmek imkansızdı

Cryptophyl’i kurtaran şey, kullanıcıların yanlışlıkla hesaplarına yüklenen BCH bakiyelerini asla çekememeleri oldu. Durumu çabuk fark eden Cryptophyl yetkilileri, bir süreliğine tüm BCH çekim işlemlerini durdurdular ve bu bakiyeleri SPICE token’larla değiştirdiler. Böylece borsa açısından ortaya kötü bir sonuç çıkmadı.

Aslında olaydan etkilenen kullanıcılar için iyi bir hafta olabilirdi. Öte yandan Cryptophyl şu anda faaliyetlerine normal bir şekilde devam ediyor.

Cryptophyl, bu durumun mühendisler ve güvenlik ekibi tarafından fark edilemeyen bir kod hatasından kaynaklandığını iddia ediyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl