Bitmain 90,000 Antminer S9 ile savaşa hazırlanıyor

Madencilik devi Bitmain, 15 Kasım'daki Bitcoin Cash çatallanmasında yaşanacak olan hashrate savaşı için 90,000 Antminer S9 konuşlandırmaya hazırlanıyor.

Kripto para madenciliği donanımı üreticisi Bitmain’in 15 Kasım’daki Bitcoin Cash çatallanması öncesinde Çin’in Sincan bölgesinde 90,000 Antminer S9 ASIC cihazı konuşlandırmaya hazırlandığı bildirildi.

Haber organı DeepChain’e göre kripto para madenciliği devinin hedefi, potansiyel saldırıları önlemek amacıyla çatallanma sonrasında oluşacak olan iki Bitcoin Cash versiyonu arasındaki hashrate savaşına hazırlanmak. Her bir Antminer S9, tahmini olarak 14 TH/s’lik güce sahip.

Çin’in Sincan uzak batı bölgesinde bir madencilik çiftliği sahibi olan Yu Hao, Bitmain’in Ekim ayından beri bölgedeki madencilik çiftlikleriyle temasa geçerek madencilik cihazlarını hashrate savaşına hazırlık kapsamında konuşlandırmak için görüşmeler yaptığını söyledi.

Bitmain’in cüzdanlarında 1 milyonun üzerinde BCH olduğu biliniyor. Şirket, bu gerçekten hareketle çatallanma sırasında olası kayıplara karşı önlem alıyor.

Bitmain‘den isimsiz bir kaynak pazarlama personelinin yarısının işletmeleriyle ekipman dağıtımı hakkında görüşmek için Sincan’a gittiğini bildirdi.

Bu noktaya nasıl gelindi?

Bitcoin Cash topluluğu, 15 Kasım’da uygulanacak güncellemeler konusunda fikir birliğine varamadı.

Craig Wright’ın başını çektiği ekiple Jihan Wu ve destekçileri, Bitcoin Cash ağına hangi güncellemelerin uygulanması gerektiğine ilişkin farklı vizyonlara sahip.

Bitcoin Cash’in orijinal geliştirici ekibi olan ABC, şimdiye kadar AntPool, ViaBTC, Bitcoin.com, BTC.top ve diğer bazı önde gelen maden havuzlarından destek aldı. Bu kabaca BCH’nin toplam hashrate’inin yüzde 40’ını oluşturuyor.

SV versiyonu ise en büyük BCH madencilik havuzu CoinGeek ve nChain tarafından destekleniyor.

Haber: CryptoGlobe

→ SEC’TEN ETHEREUM TABANLI MERKEZSİZ BORSANIN KURUCUSUNA CEZA

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun