CME ortağı, ilk regüle edilmiş Bitcoin Cash vadelilerini piyasaya sürdü

İngiltere merkezli kripto para ticaret platformu Crypto Facilities, Mali Tutum Otoritesi (FCA) tarafından regüle edilmiş ilk Bitcoin Cash vadelilerini piyasaya sürdü.

Kripto para ticaret platformu Crypto Facilities, vadeli ürünler listesine Bitcoin Cash‘i (BCH) de ekledi, ürün dün itibari ile kullanıma sunuldu.

Crypto Facilities, Aralık 2017’de CME Group ile kendi türünün ilk Bitcoin vadelileri için ortaklık kurmasıyla ün yapmıştı.

Platform halihazırda Bitcoin (BTC), Ripple (XRP), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) vadelileri de sunuyor.

CEO Timo Schlaefer, “Bitcoin Cash vadelilerinin piyasaya sürülmesi ile, sunulan kripto para türevlerini genişletmekten memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu ve “BCH, yaklaşık 10 milyar dolarlık piyasa değerine sahip ilk beş coin’den biri […] ve yeni sözleşmelerimizin, dijital varlık sınıfına daha fazla likidite ve şeffaflık getirerek kripto para piyasasının gelişimini teşvik etmesini bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Potansiyel yatırımcılar şimdi Mali Tutum Otoritesi (FCA) tarafından düzenlenen BCH vadelisi ile kâr elde etme şansına ulaşabilecekler.

Bu hareket, Bitmain‘in yakın gelecekte bir halka arz (IPO) gerçekleştirecek olmasıyla birleştiğinde dikkat çekici bir hal alıyor.

Şirketin geçtiğimiz günlerde Bitcoin Cash için neredeyse tüm tuttukları Bitcoin’leri sattığı ortaya çıkmıştı. Bu birçok yorumcunun BCH’nin nispeten illikit ticaret piyasası nedeniyle devasa likidite sorunları konusunda endişelerini dile getirmesine neden olmuştu.

Bu arada, geliştiriciler bu hafta Bitcoin Cash ağında ICO token’ları çıkarılmasını sağlayan yeni bir protokol yayınladı.

→ KRİPTO PARA AL-SAT GELİRLERİ PİYASAYA RAĞMEN BU YIL İKİYE KATLANACAK

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl