Cathie Wood: Bitcoin 1 milyon dolar olacak ama 3 ayda değil

Bitcoin alımları ve Bitcoin fonlarına yaptığı yatırımlarla tanınan Ark Invest’in CEO'su Cathie Wood, kripto para borsası Coinbase’in eski CTO'su Balaji Srinivasan'ın Bitcoin için yaptığı 1 milyon dolarlık tahminine katıldığını söyledi. Bununla birlikte Wood, sürenin 3 ay olmayacağını belirterek farklı bir zaman çizelgesi sundu.

Bitcoin’i bir yatırım fırsatı olarak gören ve kripto paralara olan inancını açıkça gösteren Ark Invest’in CEO’su Cathie Wood, Coinbase’in eski CTO’su Balaji Srinivasan’ın 1milyon dolarlık tahminini yorumladı.

Srinivasan, Ark Invest’in podcast yayınının cuma günkü bölümünde, doları istikrarsızlaştırarak Fed’i daha fazla para basmaya zorlayacağına inandığı mevcut bölgesel bankacılık krizine atıfta bulunarak, Bitcoin’in önümüzdeki 90 gün içinde 1 milyon dolara ulaşacağına dair cesur tahminini yineledi.

Wood, yükseliş nedenleri ve zaman çizelgesi konusundaki küçük farklılıklara rağmen Bitcoin konusunda hâlâ oldukça iyimser.

“BTC, 1 milyon dolar olacak ama 3 ay içinde değil”

Wood, podcast yayınında, “Bitcoin konusundaki iyimserliğinizi paylaşıyoruz. Ancak, öngörünüzü itibari para biriminin neden olduğu hiperenflasyon bağlamında yaptınız. Deflasyon ve karşı taraf riski bizim güvenimizde daha büyük etkenler. Bunların her ikisi de Bitcoin’in yararına olacaktır.” dedi.

Wood’un modeli “10 yıl” diyor

Wood, Srinivasan’ın genel görüşlerini paylaştı ve Bitcoin’in değer önerisini aynı ışık altında gördü. Ancak, Srinivasan’ın öngördüğü hiperenflasyonun gerçekleşmesinin doksan günden daha uzun süreceğini belirtti. Srinivasan Bitcoin’in bir yıl içinde 1 milyon dolar değerinde olacağını söylese de Wood’un tahmin modeli bu rakamı on yıl içinde 1 milyon dolar olarak belirledi.

Ark Invest CTO’su, Fed ve bankaların attığı iki önemli yanlış adımı sorumlu tutarak, “Fed’in COVID sırasında faiz oranlarının uzun bir süre düşük kalacağına dair verdiği güvence, bankaların iki önemli hata yapmasına neden oldu. İkinci hata ise mevduatların sistemden çıkmayacağını varsaymak oldu.” ifadelerini kullandı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl