Çinli analistler: Bitcoin bu yıl geri dönmeyebilir

Önde gelen Çinli kripto para analistleri, 2019 yılında lider kripto para Bitcoin'e ilişkin beklentilerini açıkladılar.

Çin’den çeşitli analistler, bir numaralı kripto para Bitcoin’in bu yıl büyük bir geri dönüş yapamayacağına inanıyor. Onlara göre Bitcoin, fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20,000 dolardan 3,200 dolara kadar düştüğü bir yıl boyunca devam eden düşüş eğilimine girdikten sonra henüz toparlanmaya hazır olmayabilir.

Yerel haber organı Beijing News’e göre Çin’deki analistler, kısa vadede kripto paranın geleceğine temkinli yaklaşıyorlar ve piyasanın bu yıl büyük bir getiri sağlamayacağını iddia ediyorlar.

Token Club’tan piyasa analisti Sun Hang, kısa vadede arz ve talepteki dengesizlikten ötürü piyasada yukarı yönlü hareket görülebileceğini ancak bunun büyük olasılıkla yılın ikinci yarısında gerçekleşeceğini iddia etti.

 

Hang, 2019’da Bitcoin almanın mantıklı olup olmadığına gelince ise “Eğer 3-5 yıl beklenebilecekse 2019’da satın almak mantıklı” dedi.

Hang’a göre yatırımcılar, daha kısa bir süre için yatırım yapmak istiyorlarda Bitcoin’in önümüzdeki 12 ay boyunca Blockchain teknolojisinin kısıtlarından ötürü diğer yatırım hedeflerinden daha iyi bir performans göstermesi olası olmadığından dikkatli davranmalılar. Hang, ayrıca Bitcoin’in dibe yakın olup olmadığının belli olmadığını söyledi.

Diğer bir analist Huang Liang ise “Hem makroekonomik (kripto para piyaasında dar likidite) hem de mikroekonomik seviyede (beklenenden daha yavaş Blockchain adaptasyonu) 2019, Bitcoin’in güçlü bir düzeltici ralli yılı olmayacak.” yorumunu yaptı.

Liang, BTC’nin bu yıl daha da düşebileceğini ekledi. Bir başka analist Xiao Lei, bu yıl kripto paraların ‘sağ kalma değeri’ arayacağı bir yıl olacağını düşünüyor. Lei, ayrıca piyasanın geçen yılki ayı piyasasına göre daha iyi bir performans göstereceğini ifade ediyor.

Lei’ye göre piyasada 2019 yılında ağır bir düzeltme ile birlikte volatilite bekleyebiliriz. Lei, “En iyi yatırım stratejisi sakin kalarak piyasaya nispeten az para yatırmak ve volatiliteyi kabul etmektir.” diyor.

Haber: CryptoGlobe

→ YASAKLANAN BİNLERCE BINANCE MÜŞTERİSİ BORSAYI KULLANAMIYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun