Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Norveç’te Bitcoin cinayeti: Şüpheli firarda, Interpol takipte

Geçen hafta Norveç'te 24 yaşındaki Bitcoin yatırımcısının bıçaklanarak öldürülmesi olayından sorumlu tutulan bir kişi Interpol tarafından aranıyor.

24 yaşındaki Norveçli bir kripto para yatırımcısı olan Paltto, geçen hafta yüz yüze Bitcoin ticareti yaptıktan sonra Norveç’in varlıklı kesiminin yaşadığı bir mahallede vahşice öldürülmüştü. Oslo polis departmanı, cinayetin arkasında olduğuna inanılan şüphelinin ismini ve fotoğraflarını paylaştı.

Norveç’in Verdens Gang haber bültenine göre polis cinayetten 20 yaşında bir İsveç vatandaşı olan Linden’i sorumlu tutuyor.

Daha önceki raporlara göre fail, Paltto’nun evini soymak niyetiyle evde kimsenin olmadığını düşünerek camdan içeri girmiş.Yatak odasında karşılaşan şüpheli ve Paltto arasında arbede çıkmış ve polisin iddiasına göre İsveçli, Paltto’yu 20 den fazla kez bıçaklamış.

Şüphelinin fotoğrafı

Başlangıçta, yerel medyaya göre; polis cinayetin direkt olarak Paltto’nun kripto paralarla olan ilişkisiyle ilgili olduğunu düşünüyordu. Arkadaşlarına göre, bu genç adam, ayı piyasasına rağmen yatırımlarından 1 milyonun üzerinde  İsveç Kronu (yaklaşık 110 bin ABD Doları) elde etmiş. Ayrıca cinayetten kısa süre önce çok sayıda Bitcoin’ini satmış. Kendi apartmanını satın almak için kullanmayı düşündüğü kazancını, şimdiki ikametgahında saklıyormuş. Fakat, Komiser Metlid’e göre Paltto’nun plansız bir şekilde öldürüldüğü teorisi güç kazanmış durumda.

Şüpheli Linden’in ise genç yaşına rağmen sabıka kaydı hayli fazla ama geçmiş yıllarda daha çok hırsızlık, uyuşturucu gibi daha hafif suçlarla suçlanmış. Şu anda firarda olan şüpheli, Interpol’ün hedefi konumunda. Müfettişler, cinayetten sonra İsveç’e geldiğini fakat artık burada olmadığına inanıyorlar.

Haber: CCN

→ ZAMANINDA KİŞİ BAŞINA 5 BITCOIN VEREN MUSLUKLAR BİR BİR KAPANIYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl