Bitcoin’de Ocak sözleşmeleri için son gün yarın

Vadeli işlem borsası CME'de Ocak ayının Bitcoin vadelileri, yarın son buluyor. Fiyatın bu duruma nasıl bir tepki göstereceği merakla bekleniyor.

Bir numaralı kripto para Bitcoin, dün sürpriz bir şekilde gelen Bitcoin ETF başvurusunun geri çekilme kararından hiç etkilenmedi. Fiyat, 3,500 dolar civarında sabit kaldı.

Kripto paranın olumsuz ETF haberine karşın güçlü kalmasının bir yükseliş göstergesi olabileceği belirtiliyor.

Öte yandan dünyanın en büyük vadeli işlem borsalarından biri olan CME’de Bitcoin Ocak sözleşmeleri, yarın sona erecek.

Trader’ların ayın başında 3,900 dolar seviyesinde kısa pozisyon aldıkları açık ve genellikle trader’ların kısa pozisyon aldığı aylarda Bitcoin, sözleşme bitiş zamanına kadar düşüş yaşıyor. Dolayısıyla Bitcoin’in bu süre doluncaya kadar toparlanması zor görünüyor.

Esasen Bitcoin’in CME sözleşmesinin bitiş tarihinden hemen önce güçlü kalması olumlu bir işaret. Bu, açığa satışların fiyatı daha fazla düşüremediği, CME Bitcoin sözleşmeleri ve diğer vadeli işlem trader’larının uzun pozisyon alabileceği ve bir ralliyi tetikleyebileceği anlamına geliyor.

Bununla birlikte vadeli trader’larının hangi tarafa bahis oynayacağından emin olmak için 25 Ocak 2019 olan sözleşme bitiş tarihinden sonra yaklaşık bir hafta beklemek gerekiyor.

Haber: CryptoIQ

→ 10 MİLYON AVROLUK IOTA ÇALAN HIRSIZ KISKIVRAK YAKALANDI


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahısların kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl