Coinbase ve Visa arasında kripto para iş birliği

ABD merkezli büyük kripto para borsası Coinbase, kripto paraların harcanmasını kolaylaştırmak için Visa ile iş birliği yaparak bir bankamatik kartı çıkardı.

Amerika merkezli büyük kripto para borsası Coinbase, İngiltere’de yaşayan müşterilerinin kripto para ile çevrimiçi ya da fiziksel mağazalarda ödeme yapmalarına imkan tanıyan bir Coinbase Card çıkardı.

Gelişme, dün yayınlanan bir blog yazısı ile duyuruldu.

Coinbase Card, müşterilerin Coinbase hesaplarındaki kripto paralarını harcayabildikleri ve bankamatiklerden nakde çevirebildikleri bir Visa bankamatik kartı. Kart, kripto paraları satın alım sırasında doğrudan itibari paraya dönüştürüyor.

Şirket ayrıca Coinbase Card için bir iOS ve Android uygulaması da oluşturdu. Müşteriler, bu uygulama aracılığıyla kartlarını yönetebilecek, harcamalarını ve bakiyelerini görüntüleyebilecekler.

Kartın Coinbase’de yer alan tüm dijital varlıkları desteklediği aktarılıyor. Açıklamaya göre kart, şu anda İngiltere’deki müşteriler için kullanılabilir olmasına karşın gelecek aylarda Avrupa’nın diğer ülkelerinde de mevcut olacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl