Tarihin tekrarı mı? Bitcoin cüzdanları fokur fokur

Kripto para analiz şirketi Flipside Crypto, uzun süredir uykuda olan Bitcoin cüzdanlarının harekete geçmeye başladığını bildirdi.

Bloomberg, birçoğu uzun süredir uykuda olan aktif Bitcoin cüzdan sayısı, bazı büyük piyasa hareketlerinin habercisi olabilecek şekilde bir yükseliş gördüğünü bildirdi.

Bloomberg veri ve analiz raporunu, Kasım ayında kripto para risk sermayesi şirketi Digital Currency Group (DGC) ve büyük kripto para borsası Coinbase’den yatırım alan kripto para analiz girişimi Flipside Crypto’nun verilerine dayandırıyor.

Flipside’a göre 2018 yılının Ekim ayı itibari ile uzun zamandır aktif olmayan çok sayıda Bitcoin sahibi -Bitcoin’lerini 6-30 ay boyunca transfer etmeyenler olarak tanımlanıyor- coin’lerini transfer etmeye başladı. Böylece geçtiğimiz ayki veriler baz alındığında aktif olan cüzdanlar artık Bitcoin’in dolaşımdaki arzının yüzde 60’ını elinde tutuyor.

Aktif olmayan Bitcoin cüzdanları, Ekim’den bu yana sert düştü

Genel olarak aktif Bitcoin arzının 2018 yılından bu yana yüzde 40 oranında arttığı bildirildi. Flipside veri bilim başkanı Eric Stone, şöyle konuştu:

“Bu kesinlikle büyük bir değişim. Fiyat dalgalanmaları için normalden daha fazla potansiyel var.”

Bloomberg, hem 2015 hem de 2017’de Bitcoin’in büyük tarihsel fiyat volatilitesinden önce de benzer cüzdan hareketlerinin görüldüğünü belirtti. Kripto para, 2017’de tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 20,000 dolara yükselmişti.

Flipside’ın CEO’su David Balter, özellikle çoğu geçtiğimiz birkaç yıldaki volatil piyasalar sırasında dışarıda kalan, uzun vadeli Bitcoin tutanların şu anda aktif radarda olduklarını söyledi. Stone, bu eğilimin devam edebileceğini belirterek şöyle dedi:

“Birkaç yıl daha durgun kalmalarını beklemek için hiçbir nedenimiz yok.”

Haber: Cointelegraph

→ ÜNLÜ BORSACI BITCOIN’DE SERİ SATIŞ BEKLİYOR

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Smcbkdkm Cevapla

    Ayı piyasasından çıkmak için boğaların medyanın gücüne ihtiyacı var bu tür haberler doping etkisi yapar ve kötü gidişatı biraz frenler eğer bu tür açıklamalar havada kalırsa ve karşılığının olmadığına piyasa yapıcılar inanırsa BTC ozaman dibin dibini görür.