Ünlü borsacı Bitcoin’de seri satış bekliyor

Ünlü borsacı Anthony Grisanti, kripto para Bitcoin'e ilişkin öngörülerde bulundu ve fiyatın 3,000 doların altına gerileyeceğini iddia etti.

Vadeli işlem trader’ı Anthony Grisanti, devam eden ayı piyasasına ilişkin öngörüsünde Bitcoin’in fiyatının 3,000 doların altına düşeceğini söyledi.

Kripto paranın piyasada gerçek bir zayıflığı gösterecek şekilde 3,000 dolara bir düşüş beklediğini söyleyen Grisanti, bunun gerçekleşmesinin insanları Bitcoin‘den kurtulmaya iteceğini ve sonrasında fiyatların daha da düşeceğini ileri sürdü.

Geçmişte Bear Stearns’te enerji vadelileri işlemleri yapan bir CNBC analisti olan Grisanti, bunun diğer kripto para ayıları gibi sadece bir zaman meselesi olduğuna inanıyor.

 

Analist, son fiyat dalgalanmasını, çıkışlara yönelirken Bitcoin varlıklarını satan yatırımcılara bağladı ve “Bu piyasa her yükseldiğinde insanlar pozisyonlarını tasfiye ediyorlar.” dedi.

Grisanti’nin arkadaşı CNBC yorumcusu Scott Nations da Bitcoin’in hiçbir değeri olmadığını ve bir numaralı kripto parada kısa (short) pozisyonu tercih edeceğini söyledi.

Chicago Mercantile Exchange’in eski bir üyesi olan Nations ayrıca kripto para meraklısı Y kuşağı hakkında ise “Şu anda şahit oldukları balonu anlayamayacak kadar bihaberler. 20’li yaşlardaysanız hiçbir varlık balonu görmediniz. Konut balonu sırasında ergendiniz, dotcom balonu sırasında ergen bile değildiniz. Bebeğim, bu bir balon! Ve şu anda kendinden geçiyor. Acı verici ama henüz dibe ulaşmadık.” şeklinde konuştu.

Öte yandan hem Anthony Grisanti hem de Scott Nations, Bitcoin vadelilerine olan ilginin mevcut piyasadaki düşüşten ötürü azalıyor olduğuna inandıklarını söylediler.

Haber: CCN

→ JUSTIN SUN USLANMIYOR: ETHEREUM İÇİN ALAYCI İFADELER

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun

1 comment

  1. Engin Cevapla

    Adam açıkça diyor ben kısa pozisyon aldim. Düşerse para kazanırım. çıkarsa ayvayı yerim. Bu adamın yorumu taraflı. O yüzden kale alınmaz. Haberi yapılmaz. O ytd değildir.