Bitcoin cüzdanı çeşitleri – Bitcoin cüzdan nasıl alınır?

Elinizde bir miktar birikmiş paranız var ve bunu her geçen gün değeri katlanarak artan Bitcoin’e yatırarak değerlendirmek istiyorsunuz. Birikmiş paralarınızı Bitcoin’e yatırdınız fakat unutmamanız gereken bir şey daha var. Bitcoin’lerinizi güvene almak ve çalınma riskini en aza indirmek. Bunun için çeşitli bitcoin cüzdanları yine çeşitli vaatlerle devreye giriyor. Bitcoin cüzdanı çeşitleri nelerdir ve Bitcoin cüzdan nasıl alınır? Bitcoin cüzdanı çeşitlerini mobil, masaüstü, donanım ve web olmak üzere dört gruba ayırabiliriz. 1-Mobil bitcoin cüzdanları Mobil bitcoin cüzdanları da kendi içerisinde telefonların...

Elinizde bir miktar birikmiş paranız var ve bunu her geçen gün değeri katlanarak artan Bitcoin’e yatırarak değerlendirmek istiyorsunuz. Birikmiş paralarınızı Bitcoin’e yatırdınız fakat unutmamanız gereken bir şey daha var. Bitcoin’lerinizi güvene almak ve çalınma riskini en aza indirmek. Bunun için çeşitli bitcoin cüzdanları yine çeşitli vaatlerle devreye giriyor. Bitcoin cüzdanı çeşitleri nelerdir ve Bitcoin cüzdan nasıl alınır?

Bitcoin cüzdanı çeşitlerini mobil, masaüstü, donanım ve web olmak üzere dört gruba ayırabiliriz.

1-Mobil bitcoin cüzdanları

Mobil bitcoin cüzdanları da kendi içerisinde telefonların işletim sistemlerine göre; Android, IOS, Windows Phone ve Blackberry olmak üzere 4’e ayrılıyor.

 

Telefonunuza indirdiğiniz bitcoin cüzdanı uygulamalarıyla bitcoinlerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz ancak bu pek de tavsiye edilen bir yöntem değil. Yine de tercih etmek isterseniz Green Adress, Coinomi, Coin.Space, Simple Bitcoin, Electrum, Bitcoin Wallet, Breadwallet, Bither, GreenBits, ArcBit, BTC.com, Copay, Airbitz ve Mycelium adlı uygulamalar bu ihtiyacınızı gideriyor.

2-Masaüstü bitcoin cüzdanları

Masaüstü bilgisayarınıza ve dizüstü bilgisayarınızı kurduğunuz bir programdır. Bitcoinlerinizi saklamanın en güvenli yöntemi olarak kabul edilebilir. Bugüne kadar bilgisayara kurulmuş bir programda saklanan bitcoinlerin çalındığı görülmemiştir ancak yine de bir risk barındırır. Bu riski de bertaraf etmek için bu cüzdanı internet bağlantısı olmayan bir bilgisayara kurmanız daha akıllıca olacaktır.

Bitcoin Knots, Bitcoin Core, MultiBit HD, Armory, Electrum, mSIGNA, Bither, ArcBit, Copay, BitGo ve Green Adress bilgisayarınıza kurabileceğiniz bitcoin cüzdanlarıdır.

3-Fiziksel bitcoin cüzdanları

Tamamen bitcoin cüzdanı olmak için üretilmiş aletlerdir. Kimisi USB bellek büyüklüğünde kimisi ise daha büyük olabilmektedir. Yine bitcoinlerinizin güvenliğini sağlamanın en iyi yöntemlerinden biridir. Trezor, Ledger Nano, Digital Bitbox ve KeepKey donanımsal bitcoin cüzdanı üreten markalardandır.

4-Online (web) bitcoin cüzdanları

 

Kolaylıkla bitcoin cüzdanı oluşturabileceğiniz birer internet siteleridir. Bu internet sitelerine üye olarak bitcoin cüzdanı yaratılabilir. Başlıcaları; Coinapult, Coinbase, Xapo, BTC.com, BitGo, Green Adress, Coin.Space ve Blockchain.info’dur.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

3 yorums

 1. volkan Yanıtla

  yazılar bazı kaynaklardan alınıp türkçeye çevirilip bırakılmış gibi bir izlenim oluştu bende. peki siz türkiyede olan bizlere fiziksel cüzdan için neresini tavsiye dersiniz, nereden temin ederiz? ya da internet bağlantısı olmayan bir pc’deki bitcoinlerimizi kullanmak istediğimizde neler yapmalıyız vs vs gibi daha üretilebilecek pek çok soruraya da cevap verecek misiniz

 2. Deniz Yanıtla

  Selamlar,

  Öncelikle emeğinizi için teşekkürler. Gerçekten bulunacak en güzel alt coin içerikleri var.
  Dijital cüzdanlara bitcoin ve diğer coinleri gönderip alırken herhangi bir işlem ücreti kesiyor mu siteler? Örneğin poloniex’den cüzdanıma eth atarsam işlem ücreti kesiliyor mu?

  1. Uzman Coin Yanıtla

   Merhaba,

   Borsalar bazı dönemlerde kampanya yaparak hiçbir komisyon ücreti almayabiliyorlar ancak genel olarak bir işlem ücreti kesilir. Yine bu ücret borsadan borsaya farklılık gösterir. Poloniex’ten cüzdanınıza ETH gönderdiğinizde de komisyon kesecektir.