6 bin kat değerlenen Bitcoin cüzdanı 11 yıl sonra aktifleşti

2012’de oluşturulan ve o günden bugüne kadar hiçbir hareketlilik görülmeyen cüzdan, 11 yıl sonra aktifleşti.

Söz konusu cüzdan Bitcoin fiyatının henüz 5 dolar civarında seyrettiği 11 Nisan 2012’de 1037 BTC (yaklaşık 5 bin dolar) aldı. Cüzdan sahibi, Bitcoin’in yaşadığı ve fiyatların sırasıyla bin, 20 bin ve 69 bin olduğu üç büyük boğa piyasasında varlıklarına dokunmadı. Cüzdandaki BTC’ler, aradan geçen 11 yıl sonra bugün sabah saatlerinde taşındı. 6 bin kat artışla 31 milyon dolar değere ulaşan 1037 BTC, farklı cüzdanlara bölünerek aktarıldı.

Cüzdan sahibinin bu işlemi neden yaptığıyla ilgili birkaç ihtimal bulunuyor. Birincisi, varlıklarını satmak istemiş olabilir. Ayrıca, varlıklarının güvenliğini sağlamak için sadece cüzdan değişikliğine gitmiş olma ihtimali de var. Bilindiği üzere, son dönemde eski cüzdanların birer birer hack’lendiği iddialarının ardından hareketsiz cüzdanlar, aktif olmaya başlamışlardı.

Tüm bu işlemlere rağmen, hareketsiz Bitcoin arzı geçtiğimiz günlerde rekor kırdı. Ark Invest’in analizine göre, dolaşımdaki Bitcoin arzının yaklaşık yüzde 70’i en az bir yıl süreyle hareketsiz durumda. Bu oran, yeni bir rekor olarak kayda geçti. Şirkete göre söz konusu tablo, büyüyen bir yatırımcı kitlesine işaret ediyor ve uzun vadeli yatırımcıların Bitcoin’e duyduğu güveni yansıtıyor.

Bitcoin, 30 bin doların altında seyrediyor. Bir numaralı kripto para, TSİ 10.15’te 29 bin 880 dolardan alıcı buluyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl