Bitcoin alım satımı yapabilmek için cüzdana ihtiyacınız var. Bu biraz banka hesabına benzer. Bitcoin, alabilir, saklayabilir ve gönderebilirsiniz. Cüzdan, Bitcoin’lerinizi kullanmanız için gereken gizli kodu korur ve işlemleri yönetmeye yardımcı olur. Bitcoin cüzdanı kurmanın 3 yolunu inceleyelim.

Yazılım cüzdanı

Bir yazılım cüzdanı, kullanıcıların dijital para gönderip almalarını, kendi bakiyelerini izlemelerini sağlamak için özel anahtarları saklayan ve Blockchain ile etkileşimde bulunan bir programdır. Ayarlamak için tercih ettiğiniz cüzdanı indirin. Talimatları uygulayarak yükleyin. – Her cüzdan diğerlerinden biraz farklıdır.

Web cüzdanı

Web tabanlı cüzdanlar, özel anahtarlarınızı online olarak bir yönetici grubu tarafından kontrol edilen bir sunucuda saklar. Bazı cüzdanlar, mobil ve yazılım cüzdanlarınız arasında kolayca bağlantı kurabilir. Bu cüzdanı istediğiniz yerde internet olan her yerde kullanabilirsiniz. Ancak web sitesi anahtarlarınızdan sorumludur ve Bitcoin’inizi kontrolünüzden çıkarabilir bu yüzden güvensiz kabul edilir.

Donanım cüzdanı

Donanım cüzdanları, özel anahtarları elektronik olarak tutan ve ödemeleri kolaylaştıran fiziksel aygıtlardır. Bu cüzdanları yanınızda taşıyabilirsiniz. Böylece 3. tarafın paranızı tutmasına gerek olmaz. Güvenli bir seçenek olarak kabul edilir. Ancak bunları satın almanız gerekir. Her bir cüzdan farklı özelliklere sahip olduğu için üretici tarafından sağlanan talimatların dikkatle takip edilmesi gerekir.

Ancak elektronik olmayan bir cüzdan arıyorsanız, bir kağıt cüzdanı oluşturmayı düşünebilirsiniz.

Ayrıca, Bitcoin cüzdanını nasıl seçeceğinize dair bu tavsiyeleri takip edebilirsiniz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl