Her gün yüzlerce Bitcoin alan gizemli cüzdanın sahibi ortaya çıktı

2022'den bu yana her gün düzenli şekilde yüzlerce Bitcoin almasıyla merak uyandıran cüzdanın kime ait olduğu ortaya çıktı.

Her gün ısrarlı şekilde yüzlerce Bitcoin satın alan ve gizemi bir türlü çözülemeyen cüzdanın kimin kontrolünde olduğu tespit edildi.

Blok zinciri analiz şirketi Arkham‘a göre, “Bay 100” lakabı takılan cüzdan, Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası Upbit’e ait.

Arkham tarafından yapılan analizde, “Cüzdanın Upbit’e ait olduğu kanısına varmamızın nedeni, tipik bir borsa soğuk cüzdanı modeline uyan ve diğer Upbit cüzdanlarıyla olan güçlü ve tutarlı ilişkisidir. ‘Bay 100’ adresine, 100 BTC’lik girişler, öncelikle Upbit para yatırma cüzdanlarından geliyor. Adresten çıkışların bir kısmı da müşteri para çekme işlemleri için kullanılan Upbit sıcak cüzdanlarını finanse ediyor.” denildi.

Ne olmuştu?

1Ay8vMC… ile başlayan bir cüzdan, FTX’in iflas ettiği Kasım 2022’den bu yana her gün düzenli olarak Bitcoin alıyordu. Cüzdandaki varlıklar geçtiğimiz günlerde 50 bin BTC’yi de aşmıştı. Bu ısrarlı alımın arkasındaki kişi veya kurum merak konusu olmuştu. Cüzdanının büyük bir fon, BlackRock ve hatta bir devlet varlık fonuna ait olabileceğine dair teoriler ortaya atılmıştı. Bu teorilerin yanlışlığı Arkham’ın analiziyle anlaşıldı.

Cüzdan, her gün 100 BTC’lik girişlerle dikkat çekiyordu.
Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl