İşte Bitcoin’de akşam saatlerinde görülen sert dalgalanmanın nedeni

Bitcoin, bugün akşam saatlerinde sert bir dalgalanma yaşadı. Lider kripto parada görülen bu fiyat hareketi CBOE ile ilgiliydi.

Bitcoin bugün sadece iki saat içinde oldukça sert dalgalandı. TSİ 20.45’te 6,330 dolardan işlem gören lider kripto para, hızla 6,100 dolar seviyesine geriledi fakat burada çok fazla durmadı. 6,100’e dokunan Bitcoin, bu defa daha sert bir hareketle 6,550 doları gördü.

Bitcoin’in bu hareketi, kripto para yatırımcıları arasında heyecan yarattı ve aynı zamanda nedenini de sorgulattı.

Elde edilen ilk bilgilere göre Bitcoin’deki bu sert dalgalanma doğrudan vadeli işlemler borsası CBOE’de Bitcoin ürünlerinin vade sonuyla ilgili.

CBOE’de Bitcoin vadeli sözleşmeleri için son tarih 19 Eylül 2018, yani bugündü. Vadelilerin bitiş zamanına saatler kala lider kripto para aşağı ve yukarı yönlü zikzaklar çizdi.

Tarihsel olarak CBOE Bitcoin vadelilerinin son tarihinde Bitcoin fiyatı bunun gibi dalgalanmalar yaşıyor. Geride bıraktığımız Ağustos ayında da benzer bir hareket görülmüştü.

CNBC’nin kripto para analisti Brian Kelly de Bitcoin’de yükselişin işaretinin ‘vade sonu’ olduğunu düşünüyor.

Kelly’nin tezine göre Bitcoin, vade sonunun ardından önemli ölçüde değer kazanıyor. Kelly’nin bu tezinin doğruluğunun bir kez daha teyit edilip edilmeyeceği önümüzdeki günler gösterecek.

→ BINANCE’İN İSTANBUL BULUŞMASINDA NELER KONUŞULDU?

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl