Bitcoin opsiyonlarındaki en büyük pozisyon değersiz olmak üzere

Geçen sene türev platformu LedgerX'te gerçekleştirilen 1 milyon dolarlık işlem, kapanış tarihinin yaklaşması ile birlikte değersiz olabilir.

Bitcoin opsiyonlarındaki en büyük pozisyon, pozisyonun kapanış tarihinin yaklaşmasıyla birlikte değersiz olmak üzere.

Bitcoin‘in bundan bir yıl önce 20,000 dolar ile zirveye çıkmasından birkaç gün sonra kripto para türev ürünleri platformu LedgerX’te kullanım fiyatı 50,000 dolar ve vade sonu 28 Aralık 2018 olan 1 milyon dolarlık alım opisyonları satın alınmıştı.

Bitcoin’in 3 hafta içinde yüzde 1,400 artması gerek

Sözleşmelerin son tarihinde değerini koruyabilmesi için Bitcoin’in yüzde 1,400’ün üzerinde artış göstermesi gerekiyor.

Opsiyonları satın alan isim, kripto para serbest yatırım fonu BlockTower Capital’in kurucu ortağı Ari Paul’du ve bunu BlockTower adına yapmıştı. İşlem geçtiğimiz yılın Aralık ayında gerçekleştirilmişti.

Paul, o dönem CNBC’ye verdiği röportajda işlemin Bitcoin’in 50,000 doların üstüne çıktığında piyasadaki düşüşün etkisini azaltmaya ve potansiyel olarak büyük bir kazanç elde etmeye izin verdiğini söylemişti.

Opsiyonlar satın alındığında Bitcoin 16,200 dolardan işlem görüyordu. Her bir Bitcoin’e ortalama olarak 3,600 dolar ödenmişti.

20 Aralık 2017’deki anlaşmaya göre fiyat 28 Aralık 2018 tarihine kadar 50,000 doların altında olursa bu bahisten borsa kazançlı çıkacak. Eğer üzerinde olursa 990 bin dolarlık yatırım 15 milyon dolara yükselecek.

ABD’de regüle edilen ilk Bitcoin opsiyon borsası olan LedgerX pozisyonun alıcılarını ve satıcılarını açıklamadı fakat 13.75 milyon dolarlık bir değere sahip olan pozisyonun platform tarihinin en büyük Bitcoin opsiyon işlemi olduğunu bildirdi.

Haber: Bloomberg

→ DÖRT AY ÖNCE SÖYLEMİŞTİ: BITMEX’İN CEO’SU ETHEREUM’DA HAKLI ÇIKTI

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl