BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, Ethereum’da haklı çıktı

Kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX'in CEO'su Arthur Hayes'in Ağustos ayında yaptığı bir açıklamada iddia ettikleri dün gerçekleşti.

Kaldıraçlı kripto para işlem platformu BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, Ağustos ayında bildirdiğimiz gibi Ether’in ‘çift haneli bir shitcoin’ olduğunu söylemiş, dijital paranın 100 dolar seviyesinin altına gerileyeceğini öne sürmüştü.

Hayes’in öngördüğü gibi Ether, dün 100 doların altına sarktı. Dijital para, bugün ise 87 dolardan işlem görüyor.

Hayes, o gün yaptığı açıklamada ETH fiyatlarındaki düşüş için ICO’lar, değersiz token’lar ve geliştirici ekipleri suçlamıştı.

Bitcoin’de 2,000 – 3,000 dolar çağrısı

Bu arada Hayes, Bitcoin‘le ilgili olarak da benzer bir tahminde bulunmuştu. BitMEX’in CEO’su Kasım ayı başında yaptığı bir başka açıklamada lider kripto paranın 2,000 – 3,000 dolar aralığına inebileceğini ileri sürmüştü. Hayes ek olarak ayı piyasasının 18 ay daha sürebileceğini iddia etmişti.

Eski Deutsche Bank ve Citi trader’ı olan Hayes, 2014 yılında BitMEX’i kurdu. Şeyseller’de kayıtlı olan platform, insanların vadeli işlemler gibi eşler arası Bitcoin türev ürünleri işlemleri yapmasını sağlıyor.

Ethereum Coinbase’de aniden 13 dolara düştü

Öte yandan dün Ethereum cephesinde ilginç bir gelişme yaşandı. Dijital para, Coinbase Pro platformunda USDC’ye karşı 100 dolardan ani bir şekilde 13 dolara düştü. Bu düşüş, kısa bir süre için gerçekleşti fakat bazı kullanıcıların önemli kayıplar yaşadığı söyleniyor.

Bistamp’ten elde edilen verilere göre Bitcoin, 3,400 dolardan alınıp satılıyor.

→ BITCOIN ETF’SİNE İLİŞKİN KARAR AÇIKLAMASI GELECEK YILA UZATILDI

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl