Bitcoin destekçisi Fenton, ABD Senatosu’na adaylığını açıkladı

Bitcoin Vakfı'nın eski yöneticisi ve erken dönem Bitcoin yatırımcılarından olan politikacı Bruce Fenton, ABD Senatosu için Cumhuriyetçi kanattan New Hampshire adaylığını koyacağını açıkladı. Fenton, kendi Bitcoin birikiminden 5 milyon dolarlık BTC ile kampanyasına katkıda bulunacak.

Girişimci ve Bitcoin destekçisi politikacı Bruce Fenton, ABD Senatosu için New Hampshire adaylığını resmen açıkladı. Fenton’un adaylığıyla ilgili bir süredir medyada haberler çıkıyordu ancak bu iddialar bir türlü doğrulanamamıştı.

Rakibinin yerine geçmek istiyor: Bitcoin harcayacak

ABD’den gelen haberler New Hampshire’ın şu anki Demokrat Senato üyesi Maggie Hassan’ın uygulamalarının, seçmenleri ve New Hampshire halkı tarafından tepki çektiği ve koltuğunu kaybetmek üzere olduğunu gösteriyor. Bu da Fenton’un şansını iyice artırıyor. ABD medyasından CoinDesk’e konuşan Fenton, 5 milyon dolarlık ilk desteğinin kampanyaya büyük katkı vereceğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Artık politikadaki para sistemi darmadağın oldu ve yakında yıkıcı teknolojiler iyice devreye girecek. Dünyayı değiştirebilir miyim bilmiyorum ama mutlaka bunu denemek istiyorum”

“Bitcoin ve kripto para devrimi büyük değişimin parçası”

Fenton aslında bu konuda adaylığını geç açıklayan ve bazı uzmanlara göre de kampanyaya başlamak için gecikmiş bir aday… İlk turu 13 Eylül’de yapılacak seçimle ilgili konuşan Cumhuriyetçi aday, seçilmesi halinde Bitcoin’in önündeki regülatif engelleri de kaldıracağını söyledi:

“Dünya tarihinin çok özel bir dönemindeyiz. Bitcoin ve kripto para devrimi, büyük değişimin önemli parçalarından biri. Bence merkeziyetsizlik değerlerimiz ve özgürlük bu dünyayı değiştirecek. Ben devletlerin insanların hayatına daha az müdahale etmesi gerektiğini düşünenlerdenim. Kripto paralarla ilgili olsun ya da olmasın, hükumetler regülasyon yüklerini azaltmalılar. Cüzdanlarımızdan ve hayatlarımızdan çıkmalılar.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl