Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

deVere CEO’su: Bitcoin’de 2021’de %50, hatta %100 mümkün

bitcoin (60)

Büyük finansal danışmanlık organizasyonlarından biri olan deVere Grup’un kurucusu Nigel Green, Bitcoin’i ve onun müthiş yükselişini değerlendiren bir yazı kaleme aldı.

100 ülkede toplam 12 milyar dolarlık varlık yöneten şirketin aynı zamanda CEO’su da olan Green en büyük kripto paranın 2021 yılında en az yüzde 50’lik bir artış daha yaşayacağını düşündüğünü söyledi.

deVere Grup CEO’su Nigel Green’in Newsmax Finance’deki yazısı şu şekilde:

Bitcoin’in 2021 yılında da yeni rekorlar kırması muhtemel gözüküyor. Fiyatın yüzde 50’lik bir artış yaşaması ve hatta şu anki momentumla birlikte, belki de 2 katına çıkması olası. Bu benim yükseliş öngörüm. Bu fikirlerim Perşembe günü 23 bin dolar barajının aşılmasıyla oluştu. Hatırlanacağı üzere 2017’de Aralık ayında en tepe nokta 19 bin 850 dolardı.

Şu an bulunduğumuz seviye, Bitcoin için çok önemli bir kilometre taşıdır ve açıkçası bu tarihi boğa koşusunun sonunda olduğumuz konusunda şüphelerim var. Tabii ki tüm finansal piyasalar tepeler ve dipler görür. İkisinin de yatırımcılara kâr sağladığını söyleyebiliriz. Kripto para dünyası da farklı değil. Önlenemez şekilde, trader’lar rekor fiyatlardan Bitcoin sattıkça ve volatilite arttıkça bazı geri çekilmeler göreceğiz.

Burada özellikle balina dediğimiz büyük yatırımcıların payı büyük olacak. Çok büyük miktarlarda Bitcoin tutan bu yatırımcıların, hem alışları hem de satışlarının piyasaya etkisi büyük olacak. Ancak şunu unutmamak gerekir ki satışların gelmesinin ardından düşecek fiyat, küçük yatırımcının daha ucuz fiyattan piyasaya giriş yapmasına da olanak sağlayacaktır.

Aslında Bitcoin, 2021’de de çok ciddi kâr oranları sağlayabilir. Bana göre; 2021 yılı rekorların kırıldığı bir yıl olacaktır. En azından bu noktadan fiyat, yarı yarıya daha artacaktır. Hatta, eğer piyasa hareketleri bu şekilde devam ederse, fiyat 2 katına da çıkabilir.

Aralarında çok uluslu ödeme şirketleri ve Wall Street devlerinin de bulunduğu dünyanın en büyük kurumlarından bazıları, muazzam uzmanlıklarını ve sermayelerini beraberinde getirerek kripto para dünyasına daha fazla para koyuyor. Bu da küçük yatırımcının ve tüketicinin ilgisini çekiyor.

Burada pandemi etkisinden dolayı devletlerin ekonomileri desteklemek adına yürüttüğü politikaların da önemi büyük. Yatırımcılar, enflasyondan korunmak için artarak Bitcoin’e yönleniyor.

Kripto paraların kendine has ve doğal özelliklerinin çok daha çekici olduğunu daha önce de söylemiştim. Bu özellikler onların, küresel dünyaya uygun olduğunu net şekilde gösteriyor. Sınırsız olmaları insanların globalleşmeyle birlikte daha sorunsuz ticaret yapmalarını, dijital olmaları dijitalleşen dünyaya insanların daha rahat adapte olmasını, demografik açıdan herkese açık olması da özellikle gençlerin kripto paralara daha kolay geçiş yapmasını sağlıyor.

Tabii ki yükselişler ve düşüşler olacaktır ancak şüphe yok ki, Bitcoin’in uzun vadedeki yolu yukarı yönlüdür.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl