Bloomberg analistinden Bitcoin yorumu: Dikkat çekmeye başladı

Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin'in hisse senedi ve tahvil fiyatlarındaki yukarı yönlü bir hareketten yararlanacağını iddia etti.

Bloomberg’de kıdemli varlık stratejisti olan Mike McGlone, Bitcoin’in potansiyelini yorumladı. Bitcoin’i arzı sınırlı ve hisse senedi ile tahvil fiyatlarından yararlanacak dikkat çekici bir varlık şeklinde tanımlayan McGlone, Twitter’dan şu yorumu yaptı:

“Hisse senedi ve tahvil fiyatlarında sınırlı varlık potansiyelin daha da arttığı bir dönemde birincil yararlanıcı olması gereken ve göze çarpan arzı kıt olan bir varlık. FED’in para basma politikası da Bitcoin’deki benimseme ve talebi artıracak bu da fiyata yansıyacaktır.”

Quantum Economics analisti Jason Deane de McGlone’un, tahvil ve hisse senedi gibi diğer varlıklarla kıyaslandığında Bitcoin’in elde edilmesindeki zorluğa işaret ettiğini ve bunun değerli olduğunu söylediğini belirtti:

“Bu arz kıtlığının kurumsal talebin artmasında ve benimsenmenin hızlanmasında büyük rol oynayacağını düşünüyor ki ben de aynı fikirdeyim”

Kurumsal yatırımlar Bitcoin’e gelmeye başlıyor

McGlone’un tweet’inde bahsettiği gibi kurumsal yatırımcıların hareketlerine göz atmak bizlere Bitcoin’in orta/uzun vadedeki fiyat hareketi konusunda bir fikir verebilir. Örnek olarak 2013 yılında MicroStrategy CEO’su Michael Saylor Bitcoin’in günlerinin sayılı olduğunu söylemişti. Bugün ise şirket yüz milyonlarca dolar BTC yatırımı yapıyor hatta nakitte bekleyen tüm varlığını Bitcoin’e yatırabiliyor. Bilindiği üzere MicroStrategy Ağustos ayında 20 bin, Eylül’de ise 16 bin BTC satın almıştı.

Altın ve Bitcoin’i de kıyaslayan McGlone Bitcoin’in üretilme zorluğunun sürekli arttığını ve bunun da benimsenme ve taleple doğru orantılı gideceğini belirtti.

McGlone ayrıca “2020’nin başından itibaren, 21 Eylül tarihinde altın ve Bitcoin sırasıyla yüzde 25 ve yüzde 45’lik yükseliş göstermiş durumdalar. S&P 500’ün sabit gidişatı, parasal genişleme, devlet desteğindeki belirsizlik, piyasalardaki titremeler diğer para birimlerine geçişi hızlandırdı” ifadelerini kullandı.

MicroStrategy şirketi de Bitcoin’e bakış açısını şu açıklamayla göstermişti:

“Bitcoin dijital altındır. Ondan önce vârolan paralardan, daha zor, daha güçlü, daha hızlı ve daha akıllı…”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl