“Dolar yok olacak” diyen Robert Kiyosaki’den iddialı Bitcoin tahmini

kiyosaki

Finansal öngörüleri ve Bitcoin tahminiyle zaman zaman dikkatleri üstüne çekmeyi başaran yazar ve yatırımcı Robert Kiyosaki geçmişte yükselen enflasyon ve ABD ekonomisinin değişen durumuna atıfta bulunarak Bitcoin’in güçlü bir destekçisi olarak ortaya çıkmıştı.

Kiyosaki: Altın destekli kripto para geliyor, dolar yok olacak

Kişisel finans ve iş eğitimi veren Amerikalı milyoner Robert Kiyosaki Twitter hesabından BTC’de büyük bir fiyat rallisi öngördüğünü yazdı.

Kiyosaki, Ağustos 2023’te Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika’nın da aralarında bulunduğu bir grup gelişmekte olan ülke olan BRICS ülkelerinin altın destekli bir kripto para ilan edeceklerini açıkladı. Yazar, ABD’de yükselen enflasyonun Bitcoin’i 2024 yılında 120 bin dolara çıkaracağını, doların ise ömrünü tamamlayacağını ileri sürdü.

Standard Chartered ve Kiyosaki’den ortak tahmin

Bu arada Kiyosaki’nin Bitcoin fiyat tahmini, Standard Chartered’ın 2024 beklentisiyle uyumlu.

Dev yatırım bankası Standard Chartered, 2023 yılı için BTC fiyat tahminini yükselterek 2023 yılı sonuna kadar 50 bin dolar ve 2024 yılı için 120 bin dolarlık bir hedef belirledi.

Bankanın tahmini, BTC fiyatının önümüzdeki yıl içinde dört katına çıkabileceği anlamına geliyor. Standard Chartered, madencilerin token satışlarını azaltmasını ve karlılıkta bir artış görmelerini bekliyor. Bu faktörlerin BTC’yi gelecek yıl 120 bin dolar hedefine ulaştırabileceği söyleniyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl