Bitcoin’in on-chain analizi 52 bin doların çok ötesine işaret ediyor

Bitcoin, her geçen gün 2021 yılında görülen 69 bin dolarlık zirvesine yaklaşıyor. Bir numaralı kripto para, son bir haftada yüzde 10, son bir ayda ise yüzde 20’den fazla artış gösterdi. Bir yıllık periyottaki artış oranı ise yüzde 120 oldu.

Bitcoin, 51 bin 800 dolarlık mevcut seviyeden yaklaşık yüzde 38 oranında değer kazanması halinde 69 bin dolarlık seviyeyi yakalamış olacak. Elbette, Bitcoin’in bu zirveyi yakalaması, üç yıldır yeni rekor bekleyen yatırımcıları tatmin etmeyecek. Blok zinciri verileri üzerinden yapılan analizler ise Bitcoin’in döngüsel zirveye ulaşması için önünde uzun bir yol olduğunu gösteriyor. Bu, eğer Bitcoin’in boğa döngüsü içinde bulunduğunu kabul edersek yeni zirvesinin 69 bin doların çok ötesinde olacağı anlamına geliyor.

On-chain analiz şirketi CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, 6 aydır hareket etmeyen Bitcoin’lerin oranının (Realized Cap’e göre) yüzde 63 olduğunu belirterek bu oranı geçmişteki boğa piyasalarıyla karşılaştırdı. Buna göre, 2021’deki zirvede söz konusu oran yüzde 15, 2018’deki zirvede yüzde 5 ve 2014’teki zirvede ise yüzde 5’ti. CryptoQuant CEO’su, buradan hareketle “Döngüsel zirveye ulaşmak için önümüzde uzun bir yol var.” yorumunu yaptı.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, fiyat 52 bin dolara yakın olmasına rağmen Bitcoin’in döngüsel zirvesine ulaşması için önünde uzun bir yol olduğunu düşünüyor.
Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl