Bitcoin düşerken TRON (TRX) nasıl ayakta kaldı?

Bitcoin fiyatı, dün sert düşüşler yaşarken TRON (TRX), yeni DeFi ürünü SUN'dan aldığı destek ile bu duruma karşın nispeten sabit kaldı.

tron-trx

Dün satış dalgasına maruz kalan Bitcoin’in fiyatı, bugünün ilk saatlerinde 10 bin doların altına inerek 9 bin 987 doları gördü. Daha sonra bir miktar toparlanan Bitcoin, haberin yayına girdiği dakikalarda 10 bin 250 dolardan alınıp satılıyor.

Bitcoin’in bu derin düşüşü, altcoin’lerin hemen hemen hepsini perişan etti. Bununla birlikte TRON (TRX), Bitcoin’in düşüşü karşısında nispeten sabit kaldı ve hatta yükseliş ivmesini devam ettirdi. Celo (CELO) ise, Coinbase Earn platformuna dahil edilmesi sonrası Bitcoin’in durumuna rağmen yüzde 30’luk bir sıçrama gerçekleştirdi.

TRX’in piyasalara karşın ayakta kalması, 2 Eylül’de başlatılan Sun.Market madencilik havuzu ile ilişkili. TRON’un kurucusu Justin Sun, 31 Ağustos’ta “SUN” adında yeni bir DeFi coin’i hazırladıklarını ve 2 Eylül’de bu coin için likidite madenciliğinin başlatılacağını açıklamıştı. Yani TRX sahipleri, TRX stake ederek SUN ödülü alabileceklerdi. İlk etapta normal madencilik dönemine kıyasla yüzde 10 daha fazla SUN token’ı verilecekti.

Son veriler, yatırımcıların TRX’lerini Sun.Market’taki TRX havuzuna artan oranda yatırdıklarını gösteriyor. Haberin yazıldığı an itibari ile 5 milyar 840 milyon TRX, likidite sağlamak ve bunun karşılığında SUN ödülü elde etmek üzere kilitlenmiş durumda.

İlginizi Çekebilir | TRON CEO’su Justin Sun o haberi verdi: Bir coin daha geliyor

Bir haftada %100 değer artışı

Justin Sun’un DeFi hamlesi, TRX’in fiyatının ikiye katlanmasını sağladı. Kripto para, 27 Ağustos’tan bu yana yüzde 100 oranında artarak 0.043 dolardan alıcı buluyor. TRX’te bu seviye, 2018 yılının Haziran ayından beri görülmemişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl