TRON CEO’su Justin Sun o haberi verdi: Bir coin daha geliyor

TRON kurucusu ve CEO'su Justin Sun, TRON ekosistemine "SUN" adında yeni bir DeFi coin'i getiriyor. SUN için likidite madenciliği 2 Eylül'de başlatılacak.

TRON’un CEO’su Justin Sun, dün yaptığı açıklamada “Önümüzdeki günlerde açıklayacağım çok önemli bir karar aldım.” demiş ve bu karardan tüm TRON ailesinin fayda sağlayacağını belirtmişti.

Sun, bugün ağzındaki baklayı çıkardı. TRON CEO’su, kendi adını taşıyan yeni bir DeFi coin’i çıkaracağını ilan etti.

Yakın zaman önce JUST’ı piyasaya süren Sun’un yeni coin’i SUN için madencilik 2 Eylül’de başlatılacak ve kripto para, resmi olarak 16 Eylül Pazar günü faaliyete geçirilecek. Pazar günü ise özel olarak seçildi, çünkü bilindiği üzere, “Pazar” gününün İngilizce karşılığı “SUNday.”

“Risk sermayesi yatırımı, pre-mine yok”

Resmi açıklamada SUN’ın “Tron ağında Bitcoin” olarak tasarlandığı belirtilerek “SUN, risk sermayesi yatırımı, ekip için pre-mine veya rezerv içermiyor. Proje, açık kaynaklı akıllı sözleşmeler aracılığıyla topluluk tarafından işletilecek. Satoshi Nakamoto’nun savunduğu ademi merkeziyetçilik ruhunu saygıyla karşılarken SUN’u büyük bir sosyal deneye dönüştürmek istiyoruz.” denildi.

İlginizi Çekebilir | Sadece 3 günde 700 milyon doları geçti: SushiSwap çılgınlığı

Toplam SUN arzı 19 milyon 900 bin 730 olarak belirlendi. Özetle SUN, son dönemde iyice popüler hâle gelen bir başka gelir hasadı token’ı olacak. TRON blok zincirinde çalışacak SUN ile kullanıcılar, akıllı sözleşmede TRX stake ederek SUN ödülü alacaklar. İlk etapta normal madencilik dönemine kıyasla yüzde 10 daha fazla SUN token’ı verilecek.

İlginizi Çekebilir | DeFi kurucuları, patlayıcı büyümeden endişe ediyor

Ayrıca normal madencilik döneminde TRX, BTT, JST, WIN, USDT ve USDC gibi TRON ekosisteminde yer alan coin’lerin de ekleneceği ifade edildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl