3,500 doların ardından Bitcoin’de görünüm nasıl?

Kripto para Bitcoin, bugün aniden 4,000 doların altına sarkarak 3,500 dolar seviyesine kadar düştü. Teknik analiz, Bitcoin'in görünümüne ilişkin ne diyor?

En büyük kripto para Bitcoin, dün 4,000 doların üzerinde seyrederken aniden bu seviyenin altına geriledi ve 3,500 dolar seviyelerine kadar düştü.

Hong Kong merkezli kripto para araştırma şirketi CoinFi’nin kurucusu ve CEO’su Timothy Tam, ani fiyat hareketini, düşüşten yaklaşık bir saat önce 40,000 civarında Ether’in tek işlemde bir borsaya transfer edilmesiyle alakalı olabileceğini söyledi. Tam, “Genel olarak Ethereum’un bir borsaya transferi, satma niyeti olduğunu gösteriyor ve bir borsada satış varsa bu domino etkisi ile diğer borsalara sıçrar, çünkü arbitrajcılar hemen diğer borsalarda da satış yapmaya başlar.” dedi.

Peki teknik analiz ne anlatıyor?

 

Forbes’a konuşan kripto para analisti Jon Pearlstone, 4,500 dolar çizgisinin yükseliş için kritik bir nokta olduğunu belirterek “Geçen haftaki birçok denemeden sonra alıcıların 4,000 doların üzerinde ikna edici bir şekilde alım yapmamalarının ardından kırmızı bayraklar ortaya çıkmaya başladı. Direnç seviyeleri kırılmadığında genellikle fiyat, tekrar test için önceki ana destek seviyelerine geri döner. Bugün gördüğümüz şey tam da bu. Bugün ayrıca çok daha yüksek hacimler ve büyük altcoin’lerde keskin düşüşler de dikkate değer.” yorumunu yaptı.

Pearlstone, son olarak şöyle dedi:

“3,500 dolar seviyesinde sağlam bir destek var. Kripto paranın bunun altına sarkması halinde bir sonraki destek 2018’in en düşük seviyesi olan 3,000 dolar civarında.”

Haber: Forbes

→ ‘EN AZ BİR ÜLKE BATACAK VE İNSANLAR BITCOIN’E AKIN EDECEK’

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun