Bitcoin’de düşüş devam edecek mi? 5 analist yorumladı

FTX’in iflasından bu yana ilk kez günlük bazda yaklaşık yüzde 10 değer kaybı yaşayan Bitcoin, 25 bin 166 dolara gerilemesinin ardından 26 bin doların üzerinde işlem görmeye devam ediyor. Henüz birkaç gün önce 29 bin 500 dolardan alıcı bulan Bitcoin’in bu sert düşüşü, bir numaralı kripto paranın sıradaki hamlesinin hangi yönde olacağı sorusunu da beraberinde getirdi.

“20 bin doları test ederse şaşırmam”

CNBC‘ye açıklamalarda bulunan Wolfe Research teknik analisti Rob Ginsberg, “Ne yazık ki, Bitcoin grafiğindeki mevcut durumu hala oldukça kaygı verici görüyorum. İvmenin ne olacağını asla bilemezsiniz ancak bu hafta başında yayımladığımız notta belirttiğimiz gibi, kötüleşen trend ve momentum Bitcoin için önemli bir düşüşe işaret ediyordu. Bitcoin, şu anda aşırı satım koşullarında ve 24 bin 750 ila 25 bin dolar arasındaki önemli destekle birlikte rahatlamaya yakınız. Bir ölü kedi sıçramasının ardından yıl sonundan önce 20 bin doları test ederse şaşırmam.” yorumunu yaptı.

“Düşüş devam ederse sıradaki hedef 19 bin dolar olur”

StockCharts.com teknik analisti Julius de Kempenaer, Bitcoin’de düşüşlerin devam etmesi durumunda bir sonraki hedefin Mart 2023’ün en düşük seviyesi olan 19 bin dolar olacağını ileri sürdü. Kempenaer’e göre, yükseliş durumunda Mart 2022’nin en yüksek seviyesi olan 48 bin dolar olasılık dahilinde. Kempenaer, “Üst ve alt sınır giderek daha belirgin hale gelirken kısa vadede en olası senaryo, BTC’nin 25 bin ila 30 bin dolar aralığında gidip gelmesidir.” şeklinde konuştu.

“Kısa ve orta vadeli göstergelerimiz düşüşün süreceğine işaret ediyor”

Fairlead Strategies kurucusu Katie Stockton ise aşağı yönlü hedefleri sırasıyla 25 bin 200 ve 20 bin 600 dolar olarak belirtti. Stockton, “Kısa ve orta vadeli göstergelerimiz, düşüşün süreceğine işaret ederken uzun vadeli göstergeler ise iyileşmeye devam ediyor.” dedi.

“Makro belirsizlik yatırımcıları uzak tutuyor”

Genesis Trading’in yöneticisi Noelle Acheson, Bloomberg‘e yaptığı değerlendirmede, “Makro belirsizlik yüksek ve bu durum yatırımcıları uzak tutuyor. Ayrıca, likidite de hala zayıf. Sonuç olarak henüz yeterli inanç yok.” ifadelerini kullandı. Acheson, devamında ise şu değerlendirmeyi yaptı:

“Borsanın düşüşü hızlanırsa, yatırımcılar ellerinden geldiğince karlarını kilitlemeyi ve ortaklık yatışana kadar yüksek getirili nakitte kalmayı tercih edeceklerinden kripto da büyük olasılıkla bundan zarar görecektir.”

“Bu yıl her keskin düşüşte toparlanma geldi”

Öte yandan FRNT Financial CEO’su Stephane Oullette, bu yıl yaşanan her keskin düşüşün ardından toparlanmanın geldiğini yazdı. Oullette, “Önümüzdeki birkaç günde satışların devam edip etmeyeceği konusunda daha fazla ipucu alacağız.” yorumunu yaptı. Ek olarak Bitcoin’in 25 bin doların altında kararlı bir kırılım yaşaması ya da 30 bin doların üzerinde güçlü bir ivme yakalaması halinde bunların büyük bir sapma yaşanacağının işareti olacağını ileri sürdü.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl