Bitcoin’de kan kaybı sürüyor: İşte analistlerin beklentileri

Bitcoin, yeni günün ilk saatlerinde sert düşüş yaşadı. Bir numaralı kripto para, 26 bin dolara yakın seyrederken 25 bin 300 dolara kadar geriledi.

Bitcoin’deki düşüşün temel olarak artan borçlanma maliyetlerinin riskli yatırımlara olan talebi azaltması nedeniyle gerçekleştiği değerlendiriliyor. Öte yandan teknik analistler, daha fazla düşüş ihtimalini göz önünde bulundurarak bazı fiyat seviyelerine karşı uyarıyor.

Teknik analiz üzerine yoğunlaşan araştırma şirketi Fairlead Strategies’ın kurucusu Katie Stockton, Bitcoin’in 25 bin 200 doların altına net bir kırılım yaşaması halinde yeni hedefin 20 bin 600 dolar olacağını ileri sürüyor. Stockton’a göre, kısa ve orta vadeli göstergeler, düşüşün süreceğine işaret ediyor. Bununla birlikte Stockton, uzun vadeli göstergelerin iyileşmeye devam ettiğini vurguladı.

FRNT Financial’ın CEO’su Stephane Oullette, bir numaralı kripto paranın 25 bin doların altında kararlı bir kırılım yaşaması durumunda büyük bir sapma meydana geleceğini öngörüyor.

StockCharts.com teknik analisti Julius de Kempenaer ise düşüşlerin sürmesi halinde, bir sonraki hedefin 19 bin dolar olacağını iddia etti. Analist, en olası senaryonun fiyatın 25 bin ila 30 bin dolar aralığında gidip gelmesi olduğunun da altını çizdi.

14 günlük RSI, 2020’den beri ilk kez 19’a düştü

Son olarak 14 günlük göreceli güç endeksi (RSI) ise Bitcoin için umut veriyor. Gösterge, 30’un oldukça altına düştü ve 01.15 itibari ile 19 seviyesinde yer alıyor. Bu durum Bitcoin’in “aşırı satım” koşullarında işlem gördüğüne ve bir toparlanmanın yakın olabileceğine işaret ediyor. Bitcoin’in 14 günlük RSI seviyesi, en son Kovid-19’un yarattığı piyasaya çöküşü sırasında 19’a gerilemişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl