Bitcoin, 6000’leri tekrar görecek mi? 5 farklı uzmandan 5 görüş

Uzun zamandır bir düşüş içerisinde olan Bitcoin son zamanlarda yeniden canlanmaya başladı. Bununla birlikte uzmanlar, Bitcoin'in nihayet düşüş trendini kırıp kırmadığına dair bir görüş birliğine varamadılar.

Salı günü, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük dijital para birimi olan Bitcoin, 7500’ün üzerine tırmanmıştı. Bu fiyat seviyesiyle Bitcoin, 24 Haziran’daki 5,785 dolar seviyesinden yaklaşık olarak yüzde 30 oranında yükseldi.

Ancak uzmanlar, Bitcoin’in nihayet düşüş trendini kırıp kırmadığına dair bir görüş birliğine varamadılar.

Amulet platformunun yöneticisi Marouane Garcon, Bitcoin hakkındaki görüşlerini şu şekilde açıkladı:

“Bitcoin gerçekten de dibe vurdu. Anahtar gösterge son iki günde piyasaya giren hacim miktarı. Mayıs ayından beri böyle bir hacim görmedik.”

Noble Alternative Investments’ın CEO’su Charles Thorngren de benzer bir bakış açısı sundu:

“Dip seviyesini gördüğümüze katılıyorum. Son geri çekilmeye bakarsanız onu bir Üçlü Dip ya da bir Düşen Bayrak formasyonu olarak kategorize edebilirsiniz. Güçlü geri dönüş modelleri olarak her ikisi de yüksek fiyatların kripto para piyasalarına yöneldiğine işaret ediyordu.”

Ancak, herkes Bitcoin’in mevcut durumuyla ilgili aynı şeyleri hissetmediği gibi bazı analistler, henüz düşüş eğiliminin son bulmadığını ileri sürüyorlar.

Bu isimlerden birisi olan Jibrel Network’ün CEO’su Yazan Barghuthi, şöyle konuştu:

“Son yükselme eğilimi büyük ölçüde bir ‘short squeeze’ (fiyatların keskin bir şekilde yükseldiği sırada kısa pozisyon açan yatırımcıların pozisyonlarını kapatmaya zorlandığı durum) tarafından yönlendirildi. Bazıları bu artışı düşüş trendinin tersine dönüşü olarak görseler de piyasada aktif olan diğer kişiler hala bekle ve gör politikasını benimsiyorlar.”

Bir grup piyasa gözlemcisi ise dijital para biriminin yeni bir trende girdiğini ilan etmeden önce Bitcoin’de bir düşüş daha görmeyi beklediklerini vurguladılar.

Crypto Asset Management’ın yöneticisi Tim Enneking şöyle dedi:

“6’lı seviyelere bir düşüş daha tahmin ediyoruz ve daha sonra üçüncü çeyreğin sonuna doğru yavaş bir iyileşme bekliyoruz.”

Cryptopatterns’den Jon Pearlston da kısa vadede bir düşüş beklediğini dile getirdi:

“Bir sonraki hareketin 6800 dolar seviyesine geri çekilme olacağını gösteren çoklu göstergeler var. İyi bir işaret olarak Bitcoin dibe vurdu ve yeni bir yükseliş trendine başlıyoruz.”

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre Bitcoin şu anda yaklaşık olarak 7.400 dolar seviyesinde yer alıyor.

→ NAEEM ASLAM: BİTCOİN’DE FOMO SADECE AN MESLESİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl