‘Düzeltmeye rağmen Bitcoin talebi azalmadı’

Önde gelen ticaret platformu eToro'nun CEO'su Yoni Assia, düzeltmeye karşın Bitcoin'e olan talebin azalmadığını ifade etti.

Önde gelen çok varlıklı ticaret platformu eToro’nun CEO’su Yoni Assia, Bitcoin’de görülen düzeltmenin kripto para piyasasının uzun vadeli sağlığı ve büyümesi için olumlu olduğunu söyledi.

Bir numaralı kripto para, Ağustos ayı boyunca 8,500 dolardan 5,850 dolara düşmesiyle 2018 yılında üçüncü büyük düzeltmesini kaydetti. Bununla birlikte Bitcoin, 6,000 dolarlık önemli destek seviyesinin altına daldıktan kısa bir süre sonra nispeten hızlı bir şekilde 6,000’in ortalarına tırmandı.

8 milyondan fazla kullanıcısıyla küresel finans sektörünün en büyük online işlem platformlarından birini yöneten Assia, NewsBTC’ye verdiği röportajda kripto para piyasası ve sektörün olgunlaşması, gelecekteki rallilere bir temel oluşturmak için piyasa düzeltmesinin gerekli olduğunu ifade etti.

Assia, gelişmekte olan bir varlık sınıfı olarka Bitcoin ve kripto paralara olan talebin, kripto para piyasasının yüzde 78’lik düzeltmesine karşın bile gerilemediğini vurgulayarak şöyle dedi:

“Biz, son düzeltmenin piyasanın uzun vadeli gelişimi için iyi olduğunu düşünüyoruz. Kriptovarlıklar, hala nispeten yeni bir piyasa; bunun gibi yeni ortaya çıkan teknolojiler, çoğu zaman ilk dönemlerinde değerlerinde dalgalanmalar görür. Son zamanlarda deneyimlediğimiz piyasa düzeltmeleri, fiyatları dengelemeye ve sektörü daha sağlam hale getirmeye yardımcı oluyor. Bununla birlikte yaşanan bu düzeltmelere rağmen dijital varlıklara olan talepte ciddi bir düşüş görmedik.”

Daha da önemlisi Assia, eToro’nun piyasa verilerine dayanarak kripto para piyasasının üstel hızda büyümeye devam etmesi nedeniyle Bitcoin talebinin yakın gelecekte yavaşlamayacağını da sözlerine ekledi:

“Piyasalar olgunlaştıkça, yeni yatırımcılar kripto varlıklarını ticarete yönlendirirken gittikçe daha fazla yatırımcı da portföylerini kripto paraları da içerecek şekilde genişletiyor. Ayrıca daha fazla kişi kripto varlıkların potansiyelini fark ettiğinden bu talebin yakında yavaşlamasını beklemiyoruz.”

→ CME ORTAĞI, İLK REGÜLE EDİLMİŞ BITCOIN CASH VADELİSİNİ PİYASAYA SÜRDÜ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl