Thomas Lee, Bitcoin’de 200 günlük hareketli ortalama eğilimine dikkat çekti

Bitcoin dar bir aralıkta seyrini sürdürürken Wall Street analisti Thomas Lee, 200 günlük hareketli ortalamanın eğilimine dikkat çekti.

6,300 – 6,700 dolar aralığını sıkışıp kalan Bitcoin, ne boğa ne de ayı eğilimi göstermezken Wall Street analisti Tom Lee, hala en büyük kripto paranın 20,000 dolar olan tüm zamanların en yüksek seviyesini geçeceğine inanıyor.

Bitcoin’le ilgili görüşlerini yakın zamanda bir Youtube kanalında paylaşan Lee, “İnsanlar çok fazla karamsar… Piyasa koşullarının korkunç olduğunun farkındayız ve 200 günlük hareketli ortalamamızın altındayız. Bu hafta müşterilerimizin 200 günlük hareketli ortalamasının altında kaldığında Bitcoin’in ne yaptığına dikkatlerini çekmek için bir rapor yayınladık. Buna göre Bitcoin, 200 günlük hareketli ortalamasının altında kaldığında gelecek altı ay içinde zamanın yarısında yükseliyor. Ama 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktığında ise gelecek altı ayda zamanın yüzde 80’inde yükseliyor. Bu nedenle 200 günlük hareketli ortalamanın eğilimi açık olarak çok önemlidir.” dedi.

Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalaması, şu sıralarda 7,200 dolar seviyesinde yer alıyor. Binance’den elde edilen verilere göre bir numaralı kripto para ise yaklaşık 6,600 dolardan el değiştiriyor.

Haber: FXStreet

→ MONERO’DA İŞLEM ÜCRETLERİ NEREDEYSE SIFIRLANDI

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl