Bitcoin’de arz sıkıntısı: “Büyük bankalar temasa geçti”

Bitcoin ETF'lerinin piyasaya sürüldükleri günden bu yana 500 binin üzerinde BTC satın almaları, arz sıkıntısı yaratmış görünüyor. En büyük madencilik şirketlerinden biri olan Hut8, Wall Street bankalarının kendilerinden doğrudan Bitcoin satın almak için temasa geçtiğini açıkladı.

Beklenenden çok hızlı bir ivmeyle hareket eden Bitcoin ETF’leri, arz sıkıntısına yol açmış görünüyor.

ABD’de halka açık en büyük Bitcoin madenciliği şirketlerinden biri olan Hut8, yakın zamanda büyük bankaların Bitcoin satın almak için doğrudan şirketle temasa geçtiklerini söyledi.

DL News‘e konuşan Hut8 CEO’su Asher Genoot, “Farklı borsalardaki arz sıkıntısı nedeniyle bankalar, bize Bitcoin’lerimizi satın almak için ulaştılar.” dedi. Genoot, bankaların Hut8’in varlıklarının yanı sıra Bitcoin üretim kapasitesiyle de ilgilendiklerini ifade etti. Bununla birlikte CEO, kurumların adını vermedi fakat “aklınıza gelebilecek en büyük bankalar” olduklarını söyledi.

Bitcoin ETF’leri, piyasaya sürüldükleri 11 Ocak’tan bu yana büyük miktarda BTC topladılar. Bugün itibari ile ETF varlıkları 57 milyar doların üzerinde. Grayscale ETF’i hariç tutulduğunda, ETF’lerin piyasadan topladıkları miktar 500 bin BTC’den daha fazla.

Hut8’in 600 milyon dolarlık Bitcoin varlığı bulunuyor. Şirket, halka açık şirketler arasında en çok Bitcoin tutan dördüncü şirket konumunda.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl