“Herkesin gözü Bitcoin ETF’sinde ama asıl önemli olay Bakkt”

Ünlü analist Mati Greenspan, Bakkt'in kripto para alanına etkisinin birçok yönden Bitcoin ETF'lerinden daha fazla olacağını iddia etti.

Bakkt, geçtiğimiz günlerde RCG’nin (Rosenthal Collins Group) belirli varlıklarının satın alınmasını içeren bir anlaşma imzaladı. RCG, Aralık ayında müşteri hesaplarının Marex Spectron’a satıldığını duyurmuş ve bu işlemin bir parçası olarak Bakkt de, platformlarını oluşturmaya yardımcı olacak birkaç varlık edinmek istediğini açıklamıştı. Bu işlemin Şubat ayında tamamlanması bekleniyor.

Bu işlemle birlikte RCG ekibinin üyeleri de Bakkt’e katılacaklar. Bu satın alımın Bakkt açısından önemi ise, risk yönetimininin ve sistemler ve uzmanlıkla birlikte hazine işlemlerinin geliştirilmesi olacak.

Bakkt’in paylaştığı blog yazısında ise şu ifadeler yer aldı:

“Bu işlemle birlikte, alıcı ve satıcılarımıza daha fazla kontrol ve seçenek sunarak dijital varlıkların kabulünü kolaylaştırdığımız için tüm bunlar AML/KYC gibi düzenleyici servislerimize ve müşteri hizmetleri operasyonlarımıza katkı sağlayacaklar.”

Bakkt, dijital varlıklar için global bir platform sunarak kurumları kripto para ekosistemine çekmeye ve dijital ödemeleri ana akım bir metot haline getirmeye çalışıyor. Bir süredir insanlar Bitcoin ETF‘sine odaklanmış durumdalar ve ETF’nin bazı problemleri çözeceğini düşünüyorlar. Ünlü analist Mati Greenspan ise farklı bir düşüncede ve şunları söylüyor:

“Bakkt platformu birçok yönden ETF’den daha üstün çünkü bu platform Bitcoin’e yatırım yapmanın yanı sıra Bitcoin’i harcamaya da olanak tanıyacak.”

Bakkt kripto para piyasasında çok hızlı bir şekilde isim yaptı ve umut vadeden yol haritaları nedeniyle, insanlar ETF’den ziyade Bakkt’in geleceğiyle ilgilenmeye başladılar. Bakkt, bu güven sayesinde kripto paraların ve dijital varlıkların geleceğine inanan yatırımcılardan şimdiye kadar 182.5 milyon dolar para topladı. Bakkt, RCG’nin bazı varlıklarının satın alınmasını yeni bir altyapı kurmak için kullandı ve kripto para dünyasına yenilikler getirmenin yanı sıra yatırımcılar için de yeni pazarlar ve fırsatlar yaratma sözü verdi. Bakkt, kendisini şöyle tanımlıyor:

“Teknolojiye önemli yatırımlar yaparak yenilikçi bir platform oluşturmak istiyoruz. Ayrıca, dijital varlıklar için en güvenilir finansal teknoloji ekosistemini sunmayı hedefliyoruz.”

Şu anda bütün gözler Bakkt’in üzerinde. Bakkt’in piyasaya etki noktasında Bitcoin ETF’lerinden daha iyi bir performans göstermesi ve dijital ödemelerde devrim yaratması bekleniyor.

Haber: BlockPublisher

→RUSYA BAŞBAKANI MEDYEDEV’DEN KRİPTO PARA AÇIKLAMASI

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl