Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Rusya Başbakanı Medvedev’den kripto para açıklaması

Rusya Başbakanı Dmitri Medyedev, "Rusya, Bitcoin'e yatırım yapacak" iddialarının ortasında kripto paralara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Her yıl düzenlenen ekonomi konulu uluslararası bilim konferansı Gaydar Forum’da konuşan Rusya Başbakanı Dmitry Medvedev, ayı piyasasının kripto paraları gömmek için bir sebep olmadığını söyledi.

Medvedev, geleneksel piyasalardaki değişimler, dünyada korumacılığın (yerli ekonomiyi koruma politikası) ve sosyal eşitsizliklerin artması, küresel dijital dönüşümün hız ve kapsamı gibi konuların yanında kripto para piyasasının mevcut durumunu da dünya gündemindeki en önemli konulardan biri olarak değerlendirdi.

Medvedev, yaptığı konuşmada halkı kripto para piyasasının durumunu yakından izlemeye çağırdı.

Geçen yılki olağanüstü hacim volatilitesine işaret eden Medvedev, her sosyal ve ekonomik olgunun iyi ve kötü yanları olduğunu vurgulayarak bunun kripto paraları gömmek için bir sebep olmadığını ileri sürdü.

‘Dolarsızlaşma devam edecek’

Medvedev ayrıca konuşması sırasında “Anahtar rezerv paraya sahip olan ülke (ABD), kendi kendine bu para birimine olan güveni yok ediyor. Ulusal ekonomilerin dolara bağımlılığını azaltmaya yönelik eğilim devam edecek.” dedi.

Rusya Merkez Bankası tarafından yayımlanan raporda, 2018’in ikinci çeyreğinde bankanın 100 milyar dolarlık rezervini yuan ve avroya çevirdiği belirtilmişti. Geçtiğimiz günlerde Rusya’nın rezervlerinin bir kısmıyla da Bitcoin satın alacağı iddia edilmişti. Bu iddialar İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden The Telegraph’ta da yer buldu.

Rusya Finansal Piyasalar Komitesi Başkanı birkaç gün önce yaptığı açıklamada, Rusya Parlamentosu’nda bir komisyonun Ocak ya da Şubat aylarında kripto paraların düzenlenmesiyle ilgili bir yasa tasarısını görüşmeyi planladığını bildirdi.

2018 yılının Mayıs ayında dijital finansal varlıklarla ilgili bir yasa tasarısı Rusya Parlamentosu’nda ilk inceleme aşamasından geçmiş ancak kripto para madenciliği gibi bazı temel kavramların eksikliğiyle ilgili raporların ardından ilk inceleme aşamasına geri gönderilmişti.

Ancak, Rusya Başbakan Yardımcısı Maxim Akimov, Aralık ayının ortalarında bir açıklama yapmış ve bu yasa tasarısını hazırlayanların önemli değişiklikler yapmayı planlamadığını söylemişti.

Haber: CoinTelegraph

→BİNANCE JERSEY AÇILDI: TÜRKİYE’Yİ DESTEKLİYOR, İLK 5,000’E 20€ VERİYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. İsmail Babacan Cevapla

    “Rusya, Bitcoin’e yatırım yapacak” iddaasını ne yalanlamış nede doğrulamış..hiç değinilmedimi o konuya..kendisine sorulmadı mı?